توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
طرح دوفوریتی لیست امید در مجلس برای بستن دهان منتقدان و فرار از پاسخگویی به مردم است
چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۴۲
به گزارش عرش نیوز،علی عرب دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان  با اشاره به طرح دوفوریتی فراکسیون امید مجلس برای بستن دهان منتقدان، گفت: در بحث سخنرانی‌ها و مراسم‌ و حواشی بعد از آن قوانینی وجود دارد که شاید نیاز به اصلاح آن باشد، ولی اینکه عده‌ای از نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس طرحی را در دو بند و دو فوریت مطرح می‌کنند که در صورت تصویب آن پای هر منتقدی به زندان کشیده شود، برای مدافعان آزادی بیان خیلی عجیب است.

 
وی ادامه داد: نمایندگان لیست امید در یک سال اخیر هیچ عملکرد قابل‌توجهی در مجلس نداشته‌اند و امروز هم برای اینکه بگویند ما در مجلس فعال هستیم چنین طرحی را ارائه می‌کنند، البته هدف‌ آنها حل مسئله نیست و منافع دیگری را دنبال می‌کنند.

 
عرب افزود: این نمایندگان اگر واقعاً می‌خواهند کار درستی را انجام دهند، می‌توانند به صدها مشکلی که برای مردم به وجود آمده، بپردازند، نه‌اینکه با دادن طرحی بخواهند دهان منتقدان را ببندند.

 
دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان تصریح کرد: قاطبه برنامه‌ها و سخنرانی‌ها در دانشگاه‌ها برگزار می‌شود و برای ما سوال است که چگونه عده‌ای می‌خواهند با دادن یک طرح دهان دانشجویانی که باید روحیه مطالبه‌گری داشته باشند را ببندند. آیا فردا خود آنها حاضر هستند که به این قانون تمکین کنند یا فقط این قانون را برای مخالفان خود می‌خواهند.

 
وی اظهار داشت: سر و ته این قانون مشخص نیست و اگر تصویب شود، فردا می‌توانند یک نفر را تنها به خاطر پرسیدن یک سوال بازداشت و زندان کنند.

 
عرب با بیان اینکه دانشگاه محل تضارب آراست، گفت: نمایندگان مجلس نباید انتظار داشته باشند که دانشگاه به محلی برای سخنرانی‌های یکطرفه تبدیل شود و دانشجویان هیچ‌گونه نقدی نداشته باشند.

 
دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان تصریح کرد: متأسفانه نمایندگان لیست امید و اصلاح‌طلبان از یک سو شعار آزادی بیان می‌دهند و از سویی می‌خواهند با منتقدان برخورد شود. آنها قصد دارند با چنین طرح‌هایی در ماه‌هایی که تا انتخابات مانده، ضمن بستن دهان منتقدان از پاسخگویی به مردم فرار کنند.

 
انتهای پیام/
کد مطلب: 391796
 
 


پربازدیدترین