توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فرماندار محمودآباد:
ساخت نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی محمودآباد آغاز می‌شود
سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۹
فرماندار محمودآباد از آغاز ساخت نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی حرارتی و گازی غرب مازندران، همزمان با سفر هیئت دولت به استان در محمودآباد خبر داد.
به گزارش عرش نیوز؛سیف الله فرزانه در جلسه برنامه ریزی ساخت نیروگاه اظهارداشت: علیرغم بحث روانی ایجاد شده برای انتقال مکان نیروگاه با همکاری مردم شریف روستای معلم‌کلا، نیروگاه ساخته می‌شود.

وی با تقدیر از زحمات و پیگیری‌های مجدانه نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: اعتبار تملک زمین تامین شده است.

فرزانه افزود: دغدغه بیشتر مردم اثرات جبران ناپذیر زیست محیطی بوده که با تشکیل چهارمین کارگروه ارزیابی زیست محیطی استان، این اطمینان خاطر داده شده که ساخت نیروگاه هیچ‌گونه مشکل زیست محیطی ندارد.

وی با اشاره به بندهای این صورتجلسه اضافه کرد: این نیروگاه از سوخت گاز استفاده و قید شد که از سوخت مازوت و گازوییل استفاده نشود و ارسال گزارش پیوست سلامت دانشگاه علوم پزشکی مازندران، نگرانی‌های بهداشتی و زیست محیطی را برطرف می‌کند.

فرزانه با اشاره به اینکه این پروژه 100 درصد دولتی است، خاطر نشان کرد: در شهرک صنعتی شهدای محمودآباد به واسطه افت فشار بیشتر واحدهای تولیدی تعطیل و یا نیمه کاره بوده و یا راه اندازی نشده و با راه اندازی این نیروگاه دیگر شهرستان، مشکل افت فشار برق نمی‌شود و با راه اندازی این نیروگاه، محمودآباد حداقل تا 50 سال از افت فشار مصون بوده و برق شهرستان تامین  می‌شود.

فرماندار محمودآباد خاطر نشان شد: امیدواریم در سایه همکاری دستگاه‌های اجرایی، ساخت این نیروگاه در سفر آینده رئیس جمهور و هیئت دولت به مازندران با حضور وزیر نیرو آغاز شود.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 351790