توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار کردستان:
آموزش مهم‌ترین رکن مقابله با بحران است
يکشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۴۷
استاندار کردستان، آموزش را مهم‌ترین رکن مقابله با بحران و پیشگیری از خسارت‌های وارده به مردم دانست و گفت: هر روز روش‌های مقابله و پیشگیری از خسارت تغییر می‌کند، لذا آموزش امری مداوم برای مدیران و شهروندان است.

به گزارش عرش نیوز،عبدالمحمد زاهدی صبح امروز در همایش مدیریت بحران در محل استانداری کردستان، اظهار کرد: این دوره‌های آموزشی در استان‌های دیگر نیز باید تداوم داشته باشد.

وی با تأکید بر اینکه در مدریت بحران باید خسارات را کاهش دهیم، گفت: از روزی که انسان پا به زمین گذاشت با انواع خسارات و حوادث طبیعی و بلایا مواجه بوده و خسارات جانی و مالی و عاطفی بسیار دیده است.

استاندار کردستان افزود: بخش عمده این خسارت‌ها، ناشی از ناآگاهی انسان به معادلات و مناسبات بین پدیده‌های طبیعی و غیرطبیعی جهان است که هنوز با وجود دستیابی به بسیاری از اسرار طبیعت، مسائل زیادی را به خوبی آگاه نیست و پیشگیری برای او مشکل و یا غیر قابل امکان است.

زاهدی، زلزله، طوفان و گرد و باد و صاعقه را از سوانحی عنوان کرد که انسان هنوز راهی برای پیشگیری از وقوع آن به دست نیاورده است و افزود: برخی خسارت‌ها نیز به دلیل دخالت غیرمنطقی بشر به وجود آمده و شدیدتر هستند.

وی بارزترین این بلایا را سیل عنوان کرد و گفت: این مسئله به علت تخریب منابع طبیعی و ساخت و ساز در حاشیه رودخانه‌ها است که انسان هرگز دست از رفتار خودی برنداشته و متحمل خسارت شده است.

استاندار کردستان، ساخت و ساز غیرمجاز در حریم رودخانه‌ها را موجب انتقال سیلاب به مناطق دیگر عنوان کرد و گفت: این موضوع ویرانی فراوانی به بار می‌آورد و انسان باید از گذشته خود تجربه بگیرد.

زاهدی آموزش مردم به منظور پیشگیری و مقابله با حوادث را بسیار ضروری دانست و گفت: حداقل می‌توانیم در زمینه کاهش برخی زیان‌ها پیشگیری کنیم.

وی آموزش را مهم‌ترین رکن مقابله با بحران و پیشگیری از خسارت‌های وارده به مردم دانست و گفت: هر روز روش‌های مقابله و پیشگیری از خسارت تغییر می‌کند و لذا آموزش امری مداوم برای مدیران و شهروندان است.

استاندار کردستان افزود: در مدیریت بحران، علاوه بر سایر پیش‌بینی‌ها و تدارک اقدامات، هماهنگی در هنگام بحران نیز می‌تواند بسیاری از مشکلات را حل کند.

زاهدی با بیان اینکه پراکنده‌کاری دستگاه‌ها می‌تواند مانع نجات آسیب‌دیدگان شود، گفت: لازم است در حوادث طبیعی به دلیل غیرقابل پیش‌بینی بودن آمادگی کامل داشته باشیم.

گفتنی است در این همایش یک روزه دوره‌های مروری بر مبانی مدیریت بحران، ارزیابی حادثه، سناریونویسی در مدیریت بحران، کارگاه عملی و ارائه کارگروه، برگزار خواهد شد./فارس

کد مطلب: 271997