توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معرفی الگوهای فرهنگی مهم‌ترین شاخص‌ برای تربیت نیروی انسانی است
چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۲
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: مهم‌ترین و تاثیرگذارترین شاخص‌ها برای تربیت نیروی انسانی معرفی الگوهای فرهنگی است که خراسان جنوبی از این لحاظ بسیار غنی است.

به گزارش عرش نیوز؛حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدباقر عبادی صبح امروز در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی ضمن تبریک عید غدیر گفت: گرفتن مسئولیت برای خدمت به مردم یکی از نعمت‌های الهی است که می‌توان در راستای آبادانی دنیا و آخرت خود و مردم تلاش کرد.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی استانی فرهنگی است، ادامه داد: شاخص‌های فرهنگی مردم این استان به ویژه مرکز آن بسیار بالاست.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به بیان ویژگی‌های مردم خراسان جنوبی پرداخت و افزود: مردم این استان مردمی متدین، مودب، آرام و تیزهوش هستند که این امر سبب شده تا خراسان جنوبی یکی از امن‌ترین استان‌های کشور باشد.

عبادی با بیان اینکه خراسان جنوبی بزرگان و مشاهیر مذهبی، علمی، دینی و هنری زیادی را در خود پرورش داده است، یادآور شد: مردم استان باید با تاریخ و بزرگان استان خود آشنا باشند تا از آن‌ها به عنوان الگو و اسوه در زندگی خود استفاده کنند.

وی ادامه داد:‌ یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین شاخص‌ها برای تربیت نیروی انسانی معرفی الگوهای فرهنگی است که از این نظر خراسان جنوبی بسیار غنی است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به شاعر بزرگ این استان اشاره کرد و افزود: ابن‌حسام خوسفی یکی از شعرای بزرگ ایران است که در موضوعات دینی سرودهای بسیار پرمعنایی دارد.

عبادی با بیان اینکه شعرای بزرگ در شرایط ویژه‌ فرهنگی جامعه آثار ویژه‌ای را خلق می‌کنند، تصریح کرد: برای تربیت شعرای بزرگ باید بستر فرهنگی مناسب در جامعه فراهم شود.

وی خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در بحث ادبیات فارسی صاحب‌نظر و بسیار خبره هستند.

منبع:فارس

کد مطلب: 320398