توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری:
علمای تشیع و تسنن با سلاح وحدت شرایط تلخ زمان راشیرین کنند
شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۱
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: علمای تشیع و تسنن دست به دست هم و با داشتن سلاح وحدت می توانند شرایط تلخ زمان را به وضعیت شیرین مبدل سازند.
به گزارش عرش نیوز؛آیت الله 'عباسعلی سلیمانی' روز شنبه در همایش امت واحده شرق کشور افزود: امروز جهان اسلام دچار یک فتنه بزرگ است و همه بزرگان و صاحبان نفوذ موظف اند برای ریشه کنی این فتنه یا کاهش آن اقدامات لازم را انجام دهند.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان ادامه داد: اخیرا آیت الله عظمی مکارم و آیت الله سبحانی برای ریشه کنی فتنه های حاکم اقداماتی کردند که در جهان اسلام انعکاس بسیاری داشت.

امام جمعه زاهدان گفت: اینکه افراطیون تکفیری فجیع ترین شکل جنایت را در درون مدرسه ای در پاکستان انجام دادند چه توجیحی دارد جز اینکه دانش آموزان این مدرسه بچه های یک تعداد نظامی بودند، کجای دین اسلام و قرآن اجازه داده کودکان بی گناه را به این شکل مورد حمل قرار دهند.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان های سیستان و بلوچستان و کرمان با بیان اینکه در رابطه با استحکام وحدت امت اسلامی باید چند اصل را مورد توجه قرار داد اظهار داشت: اخوت و برادری یکی از مهمترین این اصول بحساب می آید و بر اساس گفته مفسران شیعه و سنی پیوند برادری واقعی میان جامعه اسلامی و امت مسلمانان بر اساس وابستگی خونی نیست بلکه شکل گرفته بر مبنای وابستگی فکری، مکتبی و عقیدتی است.

آیت الله سلیمانی وحدت، مصلحت، رحمت و خیرخواهی را از دیگر اصول استحکام بخش امت اسلامی برشمرد و گفت: همه مسلمانان موظف اند برای رهایی از چاه بدبینی، تعصب و جاهلیت با تکیه بر اصل وحدت به قرآن و عترت تمسک جویند.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: بر اساس بیانات نبی مکرم اسلام(ص) توجه به اصلاح دین امت اسلامی به عنوان یکی از اصول استحکام دهنده وحدت جهان اسلام، حتی بالاتر از نماز و روزه است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با تاکید بر توجه به اصل رحمت گفت: زمانی مسلمان مشمول الطاف الهی می شود که پیرو این اصل باشد در غیر این صورت شاهد گسترش بیشتر بدبینی و تفکرات افراطی در جهان اسلام خواهیم بود.

همایش بزرگ امت واحده شرق کشور به میزبانی فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با حضور مقامات کشوری، لشکری، علمای اهل تسنن و تشیع و سربازان نمونه ناجا برگزار شد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 350395