توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام جمعه موقت قزوین:
سیره ائمه ‌اطهار (ع) در سرلوحه فعالیت مسئولان باشد
دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۰
امام جمعه موقت قزوین گفت: سیره ائمه ‌اطهار (ع) باید در سرلوحه فعالیت مسئولان باشد.

به گزارش عرش نیوز؛حجت‌الاسلام محمدحسن باریک‌بین در دیدار با جمعی از اعضای پرسنل نیروی انتظامی شرکت ‌کننده در کلاس‌های عقیدتی که صبح امروز در مسجد شیخ‌الاسلام برگزار شد، اظهار کرد: فرماندهی و پرسنل نیروی انتظامی استان در ایام دهه اول ماه محرم سال جاری توانستند به خوبی زمینه مراسم عزاداری را در مساجد و حسینیه‌ها فراهم کنند که جای قدردانی دارد.

وی با تأکید بر الگو گرفتن از سیره و روش ائمه معصومین(ع) در کلام و گفتار آن‌ها افزود: رفتار و گفتار ائمه معصومین(ع) موجب حیات دل انسان و نورانی شدن آن می‌شود بنابراین مسئولان و کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باید تلاش کنند سیره و روش این بزرگان را در زندگی روزانه خود به کار گیرند.

امام جمعه موقت قزوین اضافه کرد: ائمه اطهار(ع) الگوی کامل برای همه انسان‌ها و راهنمای آن‌ها در تمام امور هستند.

باریک‌بین با اشاره به نامه‌ای از حضرت علی (ع) به کارگزاران حکومت اسلامی عنوان کرد: حضرت علی (ع) خطاب به کارگزاران حکومت اسلامی می‌فرماید «باید با مردم تعامل داشته و در مورد آنان منصف باشیم».

وی تصریح کرد: انسان اگر موضوعی را برای خود پسندید باید برای دیگران هم بپسندد و اگر موضوعی را برای خود نپسندید برای دیگران هم نپسندد و این باید الگو و راهنمای همه مسئولان جامعه اسلامی باشد.

امام جمعه موقت قزوین گفت: امروز سرچشمه‌های لایزال الهی و معارف دینی و اخلاق اسلامی را در این کشور اسلامی در اختیار داریم بنابراین باید قدردان بوده و بیشتر با این احکام و معارف دینی آشنا باشیم.

باریک‌بین خاطرنشان کرد: ویژگی دیگر که در نامه امام علی(ع) به کارگزاران آمده، این است که یک کارگزار حکومتی باید صبور باشد بنابراین شما پرسنل نیروی انتظامی باید علاوه‌بر مأموریت‌هایی که برای شما تعیین می‌شود در برخورد با مردم و مراجعان صبور باشید.

وی یادآور شد: شما در جایگاه بسیار مهمی قرار دارید که اموال مردم در اختیار شماست بنابراین در انجام وظایف محوله باید دقت زیادی داشته باشید.

علی افشار، معاون تربیت و آموزش نیروی انتظامی استان قزوین نیز در این دیدار در خصوص برگزاری کلاس‌های عقیدتی و بصیرتی برای پرسنل نیروی انتظامی عنوان کرد: این کلاس‌ها با حضور روحانیون و اساتید حوزه علمیه در محورهای بصیرتی، سیاسی و دینی تشکیل می‌شود که مورد استقبال پرسنل نیروی انتظامی نیز قرار گرفته است.

منبع:فارس

کد مطلب: 330991