توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون بسیج اساتید: نشر اسلام به مبانی سازی حوزه و الگوسازی دانشگاه نیازمند است
چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۵
معاون آموزشی سازمان بسیج اساتید گفت: با توجه به افزایش گرایش به اسلام در جهان ، نشر و معرفی این دین به جهانیان به مبانی سازی حوزه و ساختار و الگوسازی دانشگاه های کشور نیاز دارد.
به گزارش عرش نیوز؛حجت الاسلام 'عباس نصیری فر' شامگاه سه شنبه در همایش وحدت حوزه و دانشگاه در دانشگاه شهرکرد اظهار داشت: در اجلاس هایی که با حضور روسای کشورهای اروپایی در ایران برگزار می شود، علاقه و گرایش روز افزون نخبگان این کشورها برای اسلام آوردن مشهود است.

وی اظهارداشت: این گرایش به گونه ای است که در برخی تعاملات مبلغان دینی کشور با مدیران غربی و اروپایی نظیر روسیه ، از ایران تقاضای راه اندازی دانشگاه علوم اسلامی در این کشور شده است.

به گفته حجت الاسلام نصیری فر، اخیرا دولت آمریکا در مجلس سنای این کشور اعلام کرده در صورتی که اقدامی از سوی سیاستگذاران انجام نشود تا 15 سال آینده اسلام بیشترین پیروان را در این کشور خواهد داشت.

وی افزود: اقدامات داعش، دنیا را نسبت به وهابیت بدبین کرده و این عامل فضایی مناسب را برای تبلیغ چهره رحمانی دین اسلام فراهم کرده است.

معاون آموزشی سازمان بسیج اساتید تصریح کرد: با وجود تمایلی که در غرب در روی آوردن به اسلام ایجاد شده است؛ منابع علمی ترجمه شده شیعی برای معرفی و تبلیغ اسلام وجود ندارد.

حجت الاسلام نصیری فر بیان داشت: جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که نمونه تکامل یافته حکومت اسلامی را در خود جای داده و به همین دلیل باید رابطه دین وعلم در کشور به گونه ای نهادینه تعریف شود.

وی ادامه داد: هم اکنون بخش قابل توجهی از مبانی علوم انسانی که در دانشگاه های کشور تدریس می شود نشات گرفته از تفکرات غربی است و این در حالی است که منابع قوی دینی در دسترس ما قرار دارد.

وی تصریح کرد: وظیفه حوزه های علمیه است که منابع دین اسلام را مبانی سازی و دانشگاه ها براساس این مبانی، مدل و الگوی حکومتی تعریف کنند.

حجت الاسلام نصیری فر با بیان اینکه این امر در سایه وحدت و پیوند حوزه و دانشگاه میسر است، تعامل بیشتر و زمینه سازی برای پیوند مستحکم این دونهاد علمی را در کشور خواستار شد.

این همایش به مناسبت سالروز شهادت آیت الله محمد مفتح و وحدت حوزه و دانشگاه با حضور استادان و دانشجویان دانشگاه و حوزه های علمیه چهارمحال و بختیاری در دانشگاه شهرکرد برگزار شد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 344059