توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مشکل نقدینگی 200 شرکت تولیدی چهارمحال وبختیاری رفع شد
شنبه ۳ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۰
استاندار چهارمحال وبختیاری گفت: در 11 ماه گذشته مشکلات اعتباری و تامین نقدینگی 200 کارخانه و شرکت تولیدی استان در کارگروه های تخصصی رفع شد.
به گزارش عرش نیوز؛قاسم سلیمانی دشتکی افزود: در کارگروه های تخصصی مشکل اعتباری واحدهای تولیدی با حضور فعالان اقتصادی، اعضای شورای هماهنگی بانک ها، معاون برنامه ریزی استاندار و مسئولان بخش اقتصادی و صنعت بررسی می شود.

وی ادامه داد: طبق آمار، 10 درصد شرکت ها و کارخانه های تولیدی چهارمحال وبختیاری با ظرفیت تولیدی کامل فعالیت می کنند، 25 درصد تعطیل و 65 درصد نیز زیرظرفیت اسمی فعال هستند.

سلیمانی دشتکی افزود: در سفر رییس جمهوری و هیات دولت به چهارمحال وبختیاری در مردادماه امسال، اختصاص چهار هزار و 800 میلیارد ریال اعتبار ازسوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای تامین سرمایه جاری و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی استان مصوب شد.

استاندار چهارمحال وبختیاری همچنین با بیان اینکه از روند پیگیری و جذب تسهیلات صندوق توسعه ملی در استان راضی نیست، گفت: اعتبارات خوبی در این صندوق پیش بینی شده است ولی برخی دستگاه ها نتوانستند این اعتبار را جذب کنند.

وی با اشاره به وجود ضعف در سیستم بانکی کشور در زمینه اعطای تسهیلات به تولید، افزود: مطالبات بانک ها از بخشهای دولتی و خصوصی درسال 84 حدود 80 هزار میلیارد ریال بود که این میزان اکنون به 800 هزار میلیارد ریال افزایش یافته است.


منبع:ایرنا
کد مطلب: 323854