توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرعامل سازمان بنادر :بخش خصوصی 2700 میلیارد تومان در بنادر سرمایه گذاری کردند
چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۰
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: طی یک سال گذشته بیش از دو هزار و 700 میلیارد تومان توسط بخش خصوصی در بنادر کشور سرمایه گذاری شده است.
به گزارش عرش نیوز؛محمد سعیدنژاد سه شنبه شب در مراسم امضای قرارداد سازمان بنادر و دریانوردی با بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در بنادر شمالی و جنوبی کشور افزود: این در حالی است که طی هشت ماه گذشته امسال بخش خصوصی یک هزار و 800 میلیارد تومان در بخش های مختلف بنادر شمالی و جنوبی کشور سرمایه گذاری کرده است.

وی با بیان اینکه تمام مقدمات کار برای بخش خصوصی در بنادر کشور آماده شده است، گفت: امشب نیز در حضور وزیر راه و شهرسازی قرار داد سرمایه گذاری 21 هزار میلیارد ریالی سازمان بنادر با بخش خصوصی به امضا رسید.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به جایگاه بنادر ایران در منطقه اظهارکرد: به عنوان هدف اصلی برنامه چشم انداز توسعه 1404، ایران باید در ارتباط با حمل و نقل و اقتصاد در منطقه حرف اول را بزند و این مورد قطعاً قابل دسترسی برای ما خواهد بود.

سعیدنژاد افزود: موقعیت خاص ایران در خلیج فارس و موقعیت ویژه ترانزیت کشور ما را در منطقه بسیار ممتاز کرده است و مهم ترین چالش ما در سازمان این است که موقعیت ممتاز خود را در خلیج فارس و دریای عمان ارتقا دهیم و در این زمینه باید میزان سرمایه گذاری ها در این بخش افزایش یابد.

وی برحضور بخش خصوصی در توسعه بنادر کشور تاکید کرد و گفت: در این راستا زیر ساخت های مورد نیاز در بنادر کشور فراهم شده و قطعاً از حضور بخش خصوصی در بنادر استقبال می کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی برای تسهیل دریافت تسهیلات بانکی توسط بخش خصوصی قانون این اجازه را به ما داده است که وام بخش خصوصی را تضمین کنیم ، ضمن این که درصدد استفاد از وجوه اداره شده سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان یک ابزار تشویقی برای سرمایه گذاران بخش خصوصی هستیم.

وی گفت: برای توسعه بندر و دریانوردی کشور استفاده از همه امکانات ضروری است، اما تاکنون این بخش نتوانسته است از محل صندوق توسعه ملی برای تسهیلات بخش خصوصی استفاده کند.

سعیدنژاد اظهار کرد: استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی به دلیل ضوابط و مقررات این صندوق دشواری های خاص خود را دارد، اما سازمان بنادر با تمام توان خود از پیشنهادهای سرمایه گذاری و استفاده از تسهیلات این صندوق استقبال می کند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: برای تبدیل بنادر کشورمان به بنادر نسل سوم از پیشنهادات بخش خصوصی استقبال می کنیم تا قدرت رقابت پذیری بنادر کشور در منطقه بیش از پیش ارتقا یابد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 343951