توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
118 چاه نفت و گاز در مناطق خشکی و دریایی کشور حفاری و تکمیل شد
دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۲
امسال 118 حلقه چاه نفت و گاز در مناطق نفت خیز خشکی و دریایی کشور، توسط ناوگان شرکت ملی حفاری ایران حفاری و تکمیل شد.
به گزارش عرش نیوز؛معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: در 9 ماهه اول سال جاری 282 هزار و 564 متر حفاری در میدان های هیدورکربوری نقاط مختلف کشور انجام شد.

مهران مکوندی افزود: از چاه های حفاری شده، 60 حلقه توسعه ای توصیفی، دو حلقه اکتشافی و 56 حلقه تعمیری بود که 85 حلقه آن در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، 10 حلقه برای شرکت نفت مناطق مرکزی، هشت حلقه برای شرکت نفت فلات قاره، چهار حلقه برای شرکت مهندسی و توسعه نفت، دو حلقه برای مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و ٩ حلقه در قالب پروژه های حفاری کلید در دست صورت گرفت.

وی اظهار کرد: با تلاش شبانه روزی کارکنان بخش های عملیاتی و پشتیبانی این شرکت از ابتدای فروردین تا پایان آذر، حفاری 14 حلقه چاه 277 روز زودتر از برنامه تعیین شده از سوی شرکت های متقاضی تحقق یافت که از نظر به تولید رسیدن زودهنگام چاه، ترخیص دکل حفاری، شتاب بخشی به اجرای پروژه ها و ابعاد اقتصادی بسیار با ارزش است.

مکوندی با اشاره به اولویت دادن به پروژه های حفاری در میدان های مشترک، توضیح داد: حدود ٣٠ درصد توان عملیاتی این شرکت اکنون در میدان های مشترک نفت و گاز در بخش خشکی و دریایی از جمله میدان های آزادگان، یاران و پارس جنوبی به کار گرفته شده است.

معاون مدیر عامل شرکت ملی حفاری ایران در عملیات حفاری با اشاره به فعالیت ٧٤ دکل حفاری خشکی و دریایی این شرکت در مناطق نفت خیز ١٠ استان، افزود: با توجه به گستردگی کار در 9 ماه امسال 142 مورد جابجایی دکل های حفاری داشتیم که از این تعداد 112 مورد در مناطق خشکی و بقیه در دریا بود که در نوع خود، حجم کار بالایی است.

شرکت ملی حفاری ایران از شرکت های بالادستی زیر مجموعه شرکت ملی نفت ایران است که حوزه ستادی آن در اهواز تمرکز دارد و بخش وسیعی از عملیات حفاری و خدمات فنی و تخصصی این صنعت را در کشور ارایه می دهد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 348253