توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مسئولان خراسان جنوبی پیگیر مشکلات عشایر باشند
يکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۹
استاندار خراسان جنوبی گفت: مسئولان استانی موظف هستند مسائل و مشکلات عشایر را پیگیری کنند و نباید هیچ دانش‌آموزی به علت بی‌توجهی مسئولان از تحصیل باز بماند.
به گزارش عرش نیوز؛وجه‌الله خدمتگزار پیش از ظهر امروز در دیدار با ریش‌سفیدان و طوایف عشایر در بیرجند اظهار کرد: عشایر قشری زحمت‌کش، صادق، پر توان، و حامی نظام و انقلاب هستند.

وی با بیان اینکه امنیت مرزها بر عهده عشایر است، افزود: خراسان جنوبی دارای امن‌ترین مرزها است که این مهم به دلیل وجود عشایر زحمت‌کش است.

استاندار خراسان جنوبی گفت: مدیران استانی باید تمام تلاش خود را در راستای رسیدگی به مشکلات عشایر انجام دهند و نباید هیچ دانش‌آموز عشایری به دلیل قصور و بی‌توجهی مسئولان از تحصیل باز بماند.

خدمتگزار با اشاره به درخواست نمایندگان عشایر مبنی بر عدم دریافت شبکه‌های تلویزیونی جمهوری اسلامی افزود: این درخواست عشایر بررسی می‌شود و در این راستا با مدیران استانی و کشوری صدا و سیما جلسه برگزار می‌کنیم تا تمامی مناطق عشایری و روستاهای عشایرنشین از شبکه‌های داخلی برخوردار باشند.

وی اظهار کرد: توجه به خواسته‌های عشایر و رسیدگی به امور آنها از مهم‌ترین دغدغه‌های دولت تدبیر و امید است.

استاندار خراسان جنوبی گفت: پیگیر هستیم تا مقام معظم رهبری به خراسان جنوبی سفر کنند و از نزدیک با مردم این استان دیدار داشته باشند.

خدمتگزار افزود: به دنبال این هستیم تا سرمایه‌گذاری در مرز برای ماندگاری عشایر و ایجاد تسهیلات به روستائیان و مرزنشینان فراهم شود تا آنها با آرامش خاطر بیشتری به زندگی بپردازند.

وی با اشاره به درخواست نمایندگان عشایر مبنی بر نامگذاری روزی به نام عشایر در تقویم تصریح کرد: پیشنهاد خوبی است و من این را به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی منتقل می‌کنم تا در تقویم روزی را با این نام نام‌گذاری کنند.

استاندار خراسان جنوبی گفت: از سوی مدیریت بحران استان 2 میلیارد تومان برای بازسازی راه‌ها، احیای چشمه‌ها، آبرسانی به مناطق عشایری بر اساس تخصیص از خزانه کشور ابلاغ شده است.

خدمتگزار افزود: اولویت نخست مرز و مرزنشینان ما هستند و در اولویت‌های دیگر رسیدگی به روستائیان و روستاهای مرزنشین است.

وی عشایر را افرادی صادق، وفادار، بی‌توقع، متدین و شجاع دانست و اظهار کرد: در چند ماه گذشته در سفری که به مناطق مرزی داشتم عشایر تقاضاهایی داشتند که پس از پیگیری جواب درخواست‌ها از مسئولان استانی دریافت شد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 328057