توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار آذربایجان غربی: آموزش و پرورش مبدا اخلاق مداری و احترام است
يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۲
استاندار آذربایجان غربی گفت: اخلاق مداری ، تربیت مداری و احترام از مسایل بسیار مهم اجتماعی است که مبدا آن آموزش و پرورش می باشد.
به گزارش عرش نیوز؛'قربانعلی سعادت' روز یکشنبه در دیدار با معاون تربیت بدنی وزیر آموزش و پرورش افزود: در این نهاد اخلاق مداری همیشه باید در راس کارها باشد زیرا این نهاد، نهادی است که امانتداری از وظایف مهم آن است.

وی ادامه داد: کارکنان در این بخش و کسانی که امانتدار ملت هستند باید در مسیر تربیتی و تهذیب گامهای مستحکمی بردارند.

استاندار آذربابایجان غربی اضافه کرد: فرزندان ملت امانتها و آینده سازان کشور هستند که به این نهاد سپرده شده اند.

وی اظهار کرد: آموزش و پرورش را نباید سیاسی کرد و این روند باید همیشه تداوم داشته باشد.

سعادت به روند توسعه ورزشهای همگانی در آذربایجان غربی اشاره کرد و گفت: در این راستا 70 سالن ورزشی در استان برای این امر در نظر گفته شد که با استقبال اهالی ورزش و به خصوص بانوان مواجه شده است.

استاندار آذربایجان غربی گفت: این استقبال در شهر مهاباد از سوی بانوان به حدی بود که سالن های اختصاص یافته به آقایان در اختیار بانوان قرار گرفت.

معاون تربیت بدنی وزیر آموزش و پرورش نیز در این دیدار گفت: نقش بانوان در امر ترویج و نهادینه سازی فرهنگ ورزش بسیار اثر گذارتر و اساسی تر است.

'مهرزاد حمیدی' اضافه کرد: بانوان در گسترش فرهنگ سلامتی و تربیت بدنی در بین خانواده ها می توانند با تشویق فرزندان، آینده خوب برای ورزش کشور ترسیم کنند.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیرآموزش و پرورش صبح امروز با هدف بازدید از روند اجرای المپیادهای ورزشی در مدارس آذربایجان غربی و افتتاح چند سالن ورزشی، زمین بازی بسکتبال و افتتاح مسابقات والیبال مدارس با نام جام محلات به ارومیه سفر کرده است.

آذربایجان غربی دارای 560 هزار دانش آموز است که در 5500 مدرسه تحت پوشش برنامه های تحصیلی و آموزش قرار گرفته اند.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 336454