توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مادورو: تحریم‌های جدید واشنگتن علیه ونزوئلا نشانه خودبینی امپریالیستی آمریکاست
شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۳
رئیس‌جمهور ونزوئلا تحریم‌های جدید واشنگتن علیه این کشور را محکوم کرد و آن را نشانه «خودبینی امپریالیستی» آمریکا دانست.
به گزارش عرش نیوز به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره انگلیسی، نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا، تحریم‌های جدید آمریکا علیه کاراکاس را محکوم و آن را نوعی تهاجم توصیف کرد.

او همچنین خواستار برگزاری نشست فوق‌العاده با مشتریان نفتی ونزوئلا در آمریکا شد.

رئیس جمهور ونزوئلا در سخنانی گفت: «انزجار، انزجار و انزجار بیشتر. نخبگان آمریکا از کشور ما متنفر هستند. کشور ما در آمریکای لاتین و منطقه کارائیب واقع شده است. آن‌ها از ما متنفر هستند؛ زیرا ما به ریشه‌های بومی خود افتخار می‌کنیم.»

مادورو به تحریم‌های مالی جدید آمریکا واکنش نشان داد و آن را ابراز تنفر علیه ونزوئلا دانست.

او در یک نطق تلویزیونی از آمریکا به شدت انتقاد کرد و تحریم‌های اخیر اعمال شده از سوی واشنگتن را نشانه «خودبینی امپریالیستی» دانست.

رئیس جمهور ونزوئلا گفت: اعمال این تحریم‌ها سبب وخیم‌تر شدن اوضاع اقتصادی تقریبا بد ونزوئلا می‌شود و مردم عادی را تحت تأثیر قرار می‌دهد نه دولت این کشور را. او همچنین از تجار آمریکایی دعوت کرد به این کشور بیایند و تحریم‌های رئیس جمهور آمریکا را درباره ممنوعیت مراودات تجاری با دولت مادورو -که آمریکا آن را دیکتاتوری خوانده است- به چالش بکشند.

مادورو همچنین «خولیو بورخس»، رئیس کنگره ونزوئلا، را -که هم‌اکنون قدرت خود را از دست داده است- محکوم و او را به خیانت شدید متهم کرد و خواستار محاکمه بورخس و دیگر مخالفان شد.

انتهای پیام/
کد مطلب: 392353