توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی اردبیل: چوب آلات قاچاق جنگلی در اردبیل کشف و ضبط شد
پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۰۹
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان اردبیل گفت: با تلاش ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل ۱۸۰ اصله چوب آلات قاچاق جنگلی کشف و ضبط شد.
به گزارش عرش نیوز از ازدبیل، علی مریخی ظهر امروز در جلسه بررسی وضعیت قاچاق چوب در اردبیل اظهار کرد: با تلاش ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل ۱۸۰ اصله چوب آلات قاچاق جنگلی کشف و ضبط شد.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان اردبیل گفت: این تعداد چوب آلات قاچاق جنگلی توسط ۳ دستگاه خودرو نیسان وانت از استان همجوار گیلان وارد این استان شده بود تا از مسیرهای ارتباطی استان وارد استان همجوار و شهرستان های اردبیل شود.

وی افزود: این میزان چوب آلات قاچاق در مسیر جاده اردبیل به مشگین شهر، اردبیل به تبریز و شهرستان نمین با هوشیاری ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی استان اردبیل توقیف و پس از شناسایی ضبط شد.

مریخی تصریح کرد: در این رابطه ۳ نفر متخلف دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند تا پس از بررسی های لازم با متخلفان برخورد قانونی انجام شود.

وی با بیان اینکه قاچاق چوب‌آلات جنگلی علاوه بر طبیعت خسارت زده و سبب تخریب منابع طبیعی و جنگل می شود، گفت: پدیده قاچاق عامل شومی است که علاوه مضرات زیدی را برای جامعه داشته و می تواند زمینه ساز بیکاری و عدم کارآفرینی برای آنها شود.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان اردبیل با معرفی تلفن ۱۵۰۴ مرکز فرماندهی یگان حفاظت طبیعی بیان کرد: هموطنان در صورت مشاهده تخریب منابع طبیعی و جنگل ها و فعالیت های مشکوک به قاچاق موارد را با این شماره تلفن گزارش دهند تا بتوانیم در این زمینه با سرعت بیشتری عمل کنیم.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 332557