توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار ایلام:
محور ارتباطی ملکشاهی_دهلران ایلام بهسازی می‌شود
شنبه ۶ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۶
استاندار ایلام گفت: محور ارتباطی شهرستان ملکشاهی به سمت دهلران این محور در آینده نزدیک راه‌اندازی و بهسازی می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از روابط عمومی فرمانداری ملکشاهی، محمدرضا مروارید با بازدید از راه ارتباطی ملکشاهی به دهلران، در منطقه کوهستانی بلوطستان در جمع مردم این منطقه از برنامه‌های خوب دولت تدبیر و امید در راستای توسعه مناطق روستایی و مناطق محروم کشور خبر داد و اظهار داشت: در استان ایلام نیز توسعه مناطق روستایی اجرایی می‌شود.

وی افزود: منطقه شوهان و به‌ویژه بلوطستان دارای زمین‌های مستعد کشاورزی و همچنین ظرفیت خوب دامپروری است که با ایجاد و بهبود زیرساخت‌های روستایی از جمله راه می‌توان شاهد شکوفایی و تولید محصولات دامی در این منطقه باشیم.

استاندار ایلام تصریح کرد: با توجه به همین ظرفیت‌ها و ارتباط محور شهرستان ملکشاهی به سمت دهلران این محور در آینده نزدیک راه‌اندازی و بهسازی می‌شود.

وی همچنین برای اجرای عملیات این طرح گفت از طریق معاونت روستایی وزارت راه و شهرسازی و قرارگاه سازندگی خاتم النبیاء پیگیری‌های لازم صورت می‌گیرد.

فرماندار ملکشاهی نیز در جمع مردم شوهان گفت: در سال جاری بیش از ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در راستای عمران و آبادانی منطقه شوهان هزینه و یا تخصیص یافته است.

موسوی افزود: این میزان اعتبار در بخش‌های راه روکش آسفالت محور ارتباطی ملکشاهی به سمت روستای چشمه پهن بخش ورزش احداث زمین چمن مصنوعی بخش کشاورزی انتقال آب به زمین‌های کشاورزی منطقه شوهان و بخش آموزش احداث مدرسه در منطقه بلوطستان بوده است.

مننطقه عشایری بلوطستان شوهان از توابع بخش مرکزی شهرستان ملکشاهی است که دارای ظرفیت مناسب توسه کشاورزی و دامپروری است.

منبع:تسنیم
کد مطلب: 347056