توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آیت الله خاتمی در بجنورد:
ملت ایران فتنه ۸۸ را هیچ‌گاه فراموش نمی‌کنند
چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۰
امام‌جمعه موقت تهران گفت: ملت ایران فتنه ۸۸ و آن زخم کهنه را هیچ‌گاه فراموش نمی‌کنند.
به گزارش عرش نیوز؛آیت الله سید احمد خاتمی در همایش بزرگداشت یوم الله 9 دی که در مسجد انقلاب بجنورد برگزار شد با اشاره به حضور پرشور مردم در گرامیداشت این روز اظهار داشت: تمام افرادی که در چنین مراسمی حاضرشده‌اند آمده‌اند تا فتنه را همانند سال 88 محکوم و ابراز کنند که اسیر حزب‌ها و گروه‌های مختلف نبوده و تنها گوش‌به‌فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی هستند.

وی با اشاره به حضور پرشور مردم این استان در استقبال از رهبر انقلاب در سال 91 تصریح کرد: مردم این استان در آن سال به نمایندگی از مردم سراسر کشور به استقبال حضرت آیت الله خامنه‌ای رفتند. وی اعلام اینکه در آن زمان به سبب آنکه تحریم‌ها به‌تازگی شروع‌شده بود تحلیلگران مغرض پیش‌بینی کرده بودند که استقبال مردم پرشکوه نخواهد بود تأکید کرد: اما به کوری چشم دشمنان شما مردم باشکوه‌ترین استقبال را رقم زدید و از عمق جانتان اعلام کردید که تا آخرین نفر، آخرین نفس، و آخرین قطره خونتان از ولایت‌فقیه جدا نمی‌شوید.

خطیب نماز جمعه تهران به مردم بجنورد با بشارت اینکه این انقلاب ماندنی است و فرودگاه پایانی انقلاب ظهور مهدی موعود (عج) است خاطرنشان کرد: دشمنان نظام همواره در شبکه‌های ماهواره‌ای به‌گونه‌ای رفتار می‌کنند که این انقلاب ظرف یکی دو ماه دیگر ساقط می‌شود اما آنان 37 سال است که این خیال را در سر می‌پرورانند.

 خاتمی با بیان اینکه حماسه 9 دی را بدون پیش‌زمینه‌هایش نمی‌توان شناخت افزود: برای نخستین بار در دنیا، نظامی براساس اسلام شکل گرفت و سابقه نداشت که پس از سرنگونی یک حکومت، نظامی اسلامی بر ویرانه‌های آن شکل بگیرد.

وی تصریح کرد: آمریکا اگر می‌دانست که انقلاب اسلامی چنین وضعی پیدا می‌کند و پیامش را به دنیا صادر می‌کند، جلوی شکل‌گیری آن را می‌گرفت اما خداوند آنان را در آن زمان کر و کور کرد تا این واقعیت را نبینند.

وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی در یک ماه نخست شکل گرفتنش با انواع توطئه‌های مختلف از قبیل کردستان، ترکمن‌صحرا، خلق عرب و آذربایجان روبه‌رو شد اما به لطف خداوند این توطئه‌ها خنثی شد. پس‌ از این جنگ‌های قومی نیز جنگ تحمیلی به راه انداخته شد که تمام اعضای 1+5 به صدام کمک می‌کردند. در زمان جنگ نیز 6 کودتا را پشت سر گذاشتیم که تمامی اعضای بعضی از آن‌ها 15 دقیقه پیش از آغاز کودتا یکجا دستگیر شدند.

آیت الله خاتمی با یادآوری حوادث سال 78  و آشوبی که در تهران به وجود آمده بود نیز گفت: فتنه سال 78 مادر فتنه 88 بود و همان جماعتی که آن را شکل دادند فتنه 88 را رقم زدند. فتنه سال 88 در تکمیل فتنه سال 78 بود که در آن بی‌حرمتی به ولایت و شکستن اصل ولایت‌فقیه را نشانه گرفته بودند. فتنه‌گران یک هدف را دنبال می‌کردند که آن مقابله با مقام معظم رهبری بود اما آن هدف را فهمیدند و در حماسه 9 دی که جمعیتی بیش از 22 بهمن در آن حضور داشتند یکپارچه و به عشق رهبر به میدان آمدند و فریاد حمایت از رهبر را سر دادند.

وی حماسه 9 دی را حماسه پاسداری از انقلاب اسلامی، ولایت مداری و بصیرت نامید و افزود: ولایت مداری و همراهی با ولایت از دلایل اصلی حماسه 9 دی‌ماه سال 88 بود و مردم در آن روز با همان حرارتی که از رهبر انقلاب حمایت کردند از آشوب گران و فتنه گران ابراز تنفر می‌کردند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 349153