توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نشست بررسی روند کنترل بحران رهاسازی مواد سمی در زاهدان
سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۱
در نشستی با حضور استاندار سیستان و بلوچستان، روند کنترل بحران رهاسازی مواد سمی در زاهدان بررسی شد.
به گزارش عرش نیوز؛به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، علی‌اوسط هاشمی در نشست بررسی روند کنترل بحران رهاسازی موادسمی در یکی از نقاط زاهدان از نوع حضور فعال و تلاش‌های تمامی دستگاه‌های اجرایی و نهادهای انتظامی و نظامی و امنیتی تشکر و اظهار کرد: ما باید از این پدیده درس بگیریم با شناخت کاستی‌ها برآوردهای درستی را برای آینده داشته باشیم.

وی افزود: دیر کشف کردن علل وقوع این نوع حوادث و منشاء آنها دامنه خسارت را بیشتر کرده و هزینه‌های دولت و مردم را افزایش می‌دهد.

استاندار سیستان و بلوچستان گفت: اگر چه خوشبختانه این حادثه خسارت چندانی به دنبال نداشت و به خوبی مدیریت شد اما مردم و مسئولان باید همیشه برای بدترین حالت در بحران‌ها آمادگی کافی داشته باشند تا خسارت‌ها را به حداقل برسانند و آسیب‌ها را کاهش دهند.

هاشمی بر ضرورت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به موقع و درست توسط نهادهای رسمی مرتبط در مواقع بحران تاکید کرد و افزود: اطلاع رسانی صحیح و به موقع از طریق مراجع رسمی در مواقع بحران از بروز شایعات و سوءاستفاده‌ها جلوگیری می‌کند و موجب آرامش خاطر مردم می‌شود.

استاندار سیستان و بلوچستان بیان کرد: درمان بیماران و آسیب دیدگان در شرایط بحرانی منوط به اعلام رضایت آنان نیست زیرا فرد در چنین شرایطی به میزان آسیب آگاهی ندارد و تنها مرجع تشخیص سلامت بیمار دانشگاه علوم پزشکی است که پس از اطمینان از سلامت بیمار می‌تواند جواز ترخیص بیمار را صادر کند.

وی بر برخورد با مجرمان رهاسازی مواد سمی با توجه به جنبه عمومی جرم تاکید کرد و گفت: ناآگاهی فرد مجرم که با رهاسازی مواد سمی سلامت مردم را به خطر انداخته و موجب تشویش اذهان شده است او را از مجازات معاف نمی‌کند.

هاشمی از مدیران دستگاه‌های ذی‌ربط خواست تا رفع کامل آلودگی در حوزه محیطی و انسانی موضع فعال خود را حفظ کنند.

در این نشست برخی از مدیران ستاد بحران استان گزارش روند کنترل رهاسازی مواد سمی و شرح فعالیت‌های انجام شده را به استاندار سیستان و بلوچستان ارائه کردند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 325050