توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون فرهنگی دانشگاه یاسوج
سند اسلامی‌سازی دانشگاه‌ها در دانشگاه یاسوج عملیاتی می‌شود
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۲
معاون فرهنگی دانشگاه یاسوج گفت: سند اسلامی‌سازی دانشگاه‌ها در اتاق فکر فرهنگی دانشگاه یاسوج مطرح و راهکارهای عملیاتی کردن آن برای سال تحصیلی آینده مشخص شده‌اند.
به گزارش عرش نیوز به نقل از خبرنگار تسنیم از یاسوج، یوسف نیکروز شامگاه سه شنبه در دیدار کارکنان و اعضای هیات علمی دانشگاه یاسوج با نماینده ولی فقیه در استان، با بیان اینکه نگاه به دانشگاه باید نگرانی و امید باشد، اظهار کرد: اگر در دانشگاه ارزش‌ها به دقت رعایت شود جای خوشحالی و امید دارد و اگر کوچکترین خدشه‌ای به ارزش‌ها وارد شود جای بسی نگرانی است.

 
وی افزود: هدف ما این است که یک دانشجوی ارزشی و معتقد بر پایه علم و پژوهش تربیت کنیم و به جامعه تحویل دهیم.

نیکروز با بیان اینکه امروز دانشگاه یاسوج در هر دو بعد علمی و عقیدتی در یک مسیر درست حرکت می کند، بیان کرد: عرصه فرهنگی دشوار و پرمخاطره است باید معیارهای اصیل اسلامی و ارزش‌های انقلاب را به دقت رعایت کنیم و به جامعه دانشگاهی نشاط نیز ببخشیم.

معاون فرهنگی دانشگاه یاسوج، خاطر‌نشان کرد: در کار فرهنگی در دانشگاه یاسوج بیش از آنکه به کمیت کارها توجه کنیم دقت ما معطوف به کیفیت فعالیت فرهنگی است.

وی با بیان اینکه دانشگاه یاسوج اولین دانشگاهی است که اتاق فکر فرهنگی راه اندازی کرده است، افزود: سند اسلامی سازی دانشگاه ها در این اتاق فکر مطرح شده و راهکارهای کاربردی و عملیاتی برای اجرای این سند در سال تحصیلی آینده نیز عینی تر و کاربردی تر می شود.

نیکروز خاطر نشان کرد: دانشگاه ما اسلامی است اما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله دارد.

وی از مخالفت شدید با فعالیت های سلبی در امور فرهنگی خبر داد و گفت: کار فرهنگی باید بستری برای معرفت افزایی ایجاد کند و از طریق درونی کردن ارزش ها افراد را به سوی فعالیت فرهنگی  و رعایت کامل ارزش ها سوق دهد.

 
معاون فرهنگی دانشگاه یاسوج با اشاره به اینکه سهم آگاهی رساندن ما به اندازه انتقاد از ما نبوده است، بیان کرد: اگر چه اشکالاتی نیز ممکن است وجود داشته باشد اما در این اشکلات نه تعمدی در کار بوده و نه غرض و هدفی وجود داشته است بلکه هرچه کار علمی بیشتر شود خطا و اشتباه نیز وجود دارد.

 
نیکروز افزود: ما شجاعت عذرخواهی کردن را داریم و هرجا که اشتباهی مرتکب شده ایم عذرخواهی کرده‌ایم.

 
وی با بیان اینکه دانشگاه یاسوج مظلوم واقع شده است خاطرنشان کرد: حتی در پاسخگویی به انتقادات نیز موضع منطقی سکوت را پیش گرفتیم.
کد مطلب: 295856