توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس ورزش و جوانان گرمسار:
۱۵ استان در جشنواره ملی اقوام و عشایر در گرمسار شرکت کردند
چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۲
رئیس اداره ورزش و جوانان گرمسار با اشاره به برگزاری جشنواره ملی اقوام و عشایر ایران به میزبانی گرمسار و با حضور مسئولان استانی و کشوری گفت: ۱۵ استان در جشنواره ملی اقوام و عشایر ایران حضور دارند.
مهدی نیک‌دل در گفت‌وگو با عرش نیوز، از برگزاری جشنواره ملی اقوام و عشایر ایران به میزبانی گرمسار خبر داد و اظهار داشت: سومین سال پیاپی این جشنواره ملی به میزبانی گرمسار برگزار می‌شود و از امشب شهرستان گرمسار میزبان 200 نفر از اقوام ایرانی از 15 استان است.

 
وی با بیان اینکه افتتاحیه این جشنواره 10 صبح فردا برگزار خواهد شد، افزود: افتتاحیه این مراسم با حضور مسئولان دستگاه‌های اجرایی شهرستان گرمسار و برخی مسئولان استانی و کشوری برگزار می‌شود.

 
نیک‌دل خاطرنشان کرد: بازی‌های بومی و محلی هر استان و اجرای آواها و نواهای محلی و سنتی هر قوم شاخص‌ترین برنامه این جشنواره است.

 
وی شناساندن آداب و سنن قوم‌های مختلف ایران را یکی از اهداف این جشنواره عنوان کرد و گفت: نمایش بازی‌های محلی و ایجاد شورونشاط برای مردم جامعه از دیگر برنامه‌های این جشنواره است.

 
رئیس اداره ورزش و جوانان اذعان داشت: جشنواره ملی اقوام و عشایر 25 آذرماه در سالن شهید باهنر (3000 نفری) با حضور اقوام لر، ترک، کرد، ترکمن، بلوچ، عرب زبان، کرمانچ، مازنی و گیلکی برگزار خواهد شد.

 
نیک‌دل با بیان اینکه وجود سنن و آداب و رسوم اقوام مختلف ایرانی یکی از ویژگی‌های مهم ایران اسلامی است؛ توجه به این تعدد اقوام و آداب و رسوم را خواستار شد و گفت: برگزاری این گونه برنامه‌ها این آداب و رسوم را معرفی خواهد کرد.
کد مطلب: 391156
 
 


پربازدیدترین