توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
طرح توانمدسازی مهارتی روستائیان قزوین در دستور کار قرار گرفت
يکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۴
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای قزوین گفت: با توجه به برنامه‌ دولت در راستای ارائه خدمات به روستائیان و مهاجرت معکوس، طرح توانمد سازی مهارتی روستائیان قزوین در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش عرش نیوز؛سید محمد حسینی اظهار داشت: با توجه به سیاست‌های دولت در راستای توجه به مناطق و روستاها برای جلوگیری از مهاجرت روستائیان و ایجاد مهاجرت معکوس اداره کل فنی و حرفه‌ای قزوین هم برنامه‌های خود را بر مبنای این سیاست طرح‌ریزی کرده است.

وی افزود: برای تحقق این امر سازمان فنی و حرفه‌ای کشور طرحی را مبنی بر آموزش مهارت‌های فنی به روستائیان به کارگروه اشتغال کشور ارائه کرد که این موضوع مورد موافقت دولت قرار گرفت و مقرر شد که این طرح در سراسر کشور اجرا شود.

حسینی تصریح کرد: در همین راستا اداره کل فنی و حرفه‌ای قزوین در صدد اجرای طرحی است که بتواند به روستائیان مهارت‌های فنی را آموزش داده و امکانات راه‌اندازی کسب و کار و مبتنی بر تولید را فراهم کند تا از این طریق هم سرانه تولید ناخالص ملی را افزایش داده هم از ظرفیت روستاها در توسعه پایدار استفاده کند.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای قزوین خاطرنشان کرد: در حال حاضر این طرح در مرحله نیازسنجی روستاها برای نوع آموز‌ش‌های فنی و حرفه‌ای است که پس از اجرای نیازسنجی این طرح در روسنا‌های قزوین آغاز می‌شود.

وی با اشاره به ضرورت انجام نیاز سنجی روستاها به صورت دقیق عنوان کرد: اگر مهارت‌های آموخته شده متناسب با نیاز بازار نباشد کارایی خود را از دست می دهد و و بالعکس اگر این آموزش‌ها کارشناسانه و دقیق باشد اثر بخشی آموزش ها بالا می‌رود.


منبع:تسنیم

 

کد مطلب: 350755