توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی:
جشنواره کشوری مد و لباس اسلامی ایرانی در اراک برگزار می‌شود
سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۳۵
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی از اجرای طرح برگزاری دومین جشنواره استانی و سیزدهمین جشنواره کشوری مد و لباس اسلامی ایرانی در اراک خبر داد.

به گزارش عرش نیوز؛حسین شاکری با بیان اینکه جشنواره مد و لباس اسلامی ایرانی در بخش‌های‌ مسابقه، نمایشگاه، طراحی لباس روی کاغذ، برند و فروش، علمی دانشگاهی، کارگاه‌های آموزشی، اصناف، موسسات و آموزشگاه‌ها برگزار می‌شود، اظهار کرد: این جشنواره از 18 بهمن ماه به مدت هشت روز برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این جشنواره با هدف ایجاد فضای مناسب برای معرفی برند، ارائه نمونه طرح‌های جدید متناسب با شاخص‌ها و استانداردهای اسلامی ایرانی، ایجاد ساختار مناسب برای ساماندهی طراحی، تولید و توزیع پوشاک، زمینه‌سازی برای کشف ظهور استعدادها و خلاقیت‌های نو، مرتبط با پوشاک اسلامی ایرانی، ایجاد اشتغال پایدار برای طراحان مد و لباس کشور و استان، زمینه‌‌سازی برای آگاهی‌بخشی آحاد جامعه با انواع مدهای اسلامی ایرانی، ترویج طرح‌های ملی مناسب با سلیقه‌ها و در خور شان والای ملت ایران و بر اساس سبک زندگی اسلامی، تقدیر از طراحان و تلاشگران توسعه پوشاک اسلامی ایرانی برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: این جشنواره در بخش مسابقه در 2 بخش طراحی لباس بانوان شامل چادر، مانتو، پوشش سر و طراحی لباس کودکان شامل پیراهن و بلوز، شلوار دخترانه و پسرانه برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: بخش فروش جشنواره نیز شامل غرفه فروش پوشاک با الیاف طبیعی، غرفه فروش کت و شلوار مردانه، پیراهن مردانه، تریکو، لوازم و تجهیزات خیاطی، غرفه فعالان عفاف و حجاب، غرفه فروش کیف‌های دست‌دوز و سایر تولیدی‌های فعال است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با بیان اینکه علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره تا دهم دی ماه فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند، اظهار کرد: مرحله انتخاب آثار برتر دی ماه و زمان برگزاری جشنواره 18 بهمن ماه خواهد بود.

شاکری گفت: این جشنواره با حضور نماینده بنیاد ملی مد و لباس، رئیس آموزشکده اطهر، استاندار و جمعی از مسئولان محلی برگزار می‌شود.

به گفته وی جوایز نفر اول هر بخش این جشنواره هفت میلیون ریال، نفر دوم پنج میلیون ریال و نفر سوم سه میلیون و 500 هزار ریال است.

منبع:فارس

کد مطلب: 343618