توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
ایجاد خط مستقیم کشتیرانی بین ایران و چین
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۷
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار در نشست اتحادیه پیمانکاران بین‌المللی چین گفت: ایران و چین دو کشور دارای سابقه تمدنی کهن هستند و روابط اقتصادی و سیاسی‌شان به قرن‌ها قبل برمی‌گردد و با ایجاد خط مستقیم کشتیرانی بین یکی از بنادر چین و منطقه آزاد موجب افزایش تعاملات اقتصادی و فرهنگی دو کشور می‌شود.
به گزارش عرش نیوز به نقل از ایسنا، حامد علی مبارکی سفر هیات چینی به بندر چابهار را نقطه عطفی در آینده مشارکت‌های اقتصادی بیشتر طرفین دانست و افزود: آنچه که منطقه آزاد را به جایگاه مناسب سرمایه‌گذاری تبدیل کرده است برخوردار بودن از نزدیک‌ترین فاصله به کشورهای آسیایی میانه و افغانستان و تنها بندر اقیانوسی کشور است.

 
به گفته وی، قرار گرفتن در مسیر کریدور ارتباطی شمال-جنوب و شرقی و غربی، برخورداری از زیرساخت‌های مناسب، دسترسی به بازارهای بزرگ ایران، وجود آب و هوای معتدل و سایر معافیت‌ها توانسته جایگاه چابهار را در بازارهای جهانی تعریف کند.

 
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد چابهار برخورداری از نیروی کار ارزان و وجود موسسات آموزشی همانند دانشگاه بین‌المللی و علمی کاربردی می‌تواند در جذب نیرو برای سرمایه‌گذاران فرصت طلایی باشد.

 
وی در پایان از طرح‌ها و برنامه‌های شرکت سرمایه‌گذار چین در زمینه بندر و راه‌آهن اعلام آمادگی کرد و گفت: سرمایه‌گذاری در طرح‌های زیربنایی در منطقه آزاد می‌تواند پایه و اساس همکاری‌های بیشتر را فراهم و با توجه به سرمایه‌گذاری چین در چابهار و گوادر پاکستان، امکان اتصال بندر گوادر از طریق زمینی و راه‌آهن شود که این کشور در زمره کشورهایی است که بیشترین سرمایه‌گذاری در منطقه آزاد چابهار را انجام خواهند داد.
کد مطلب: 293010