توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مشعل سکوی دوم بزرگترین فاز پارس جنوبی روشن شد
پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۰۸
بوشهر- مشعل دومین سکوی فاز ۱۲ به عنوان بزرگترین فاز پارس جنوبی با حضور وزیر نفت روشن شد.
به گزارش عرش نیوز، وزیر نفت بعد از ظهر پنجشنبه در بازدید از فاز ۱۲ پارس جنوبی اظهار داشت: وزارت نفت برنامه‌ویژه‌ای برای توسعه فازهای پارس جنوبی دارد تا از این طریق شاهد افزایش میزان تولید گاز در کشور باشیم.

بیژن نامدار زنگنه تصریح کرد: فاز ۱۲، فاز ۱۵ و ۱۶ و فازهای ۱۷ و ۱۸ به عنوان پروژه‌های اولویت دار وزارت نفت مطرح هستند و اعتبارات خوبی به این طرح‌ها اختصاص یافته است که تکمیل این طرح‌ها را با جدیت دنبال می‌کنیم.

وی خاطرنشان ساخت: امروز بازدیدهایی را از تاسیسات خشکی و دریایی فازهای پارس جنوبی داشتیم و در نشست با مسئولان و مجریان و پیمانکار طرح‌ها، روند اجرای پروژه مورد ارزیابی قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس نیز در این آئین اظهار داشت: پس از بازدید وزیر نفت از سکوی دریایی فاز ۱۲، مشعل دومین سکوی این فاز به عنوان بزرگترین فاز پارس جنوبی با حضور وزیر نفت روشن شد.

علی اکبر شعبان‌پور اضافه کرد: اجرای این طرح‌ها نقش بسیار مهمی در افزایش میزان گاز تولیدی کشور دارد که امیدواریم شاهد تکمیل و بهره‌برداری از این فازها در آینده نزدیک باشیم.

میدان گازی پارس جنوبی یکی از بزرگترین منابع گازی جهان است که روی خط مرزی مشترک ایران و قطر در عمق حدود سه‌هزار متری کف خلیج فارس و در ١٠٥ کیلومتری سواحل ایران قرار دارد و یکی از اصلی ترین منابع انرژی کشور به شمار می رود.

فاز ۱۲ پارس جنوبی به عنوان بزرگترین فاز پارس جنوبی شناخته می‌شود و با تکمیل و بهره‌برداری از همه ترین‌های آن، روزانه ٨١ میلیون مترمکعب گاز شیرین به شبکه سراسری تزریق خواهد شد.
منبع: مهر
کد مطلب: 338614