توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار کردستان:
تعالی رفتاری نیروی انتظامی سبب ارتقای رضایت عمومی جامعه می‌شود‌
شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۷
استاندار کردستان با اشاره به خدمات متنوع نیروی انتظامی به جامعه گفت: تعالی رفتاری نیروی انتظامی سبب ارتقای رضایت عمومی جامعه می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛عبدالمحمد زاهدی صبح امروز در پنجمین کارگاه آموزشی استاندارد سازی و تعالی رفتاری کارکنان کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها، موضوع امنیت را مربوط به تمامی  آحاد جامعه دانست و اظهار داشت: ایجاد نظم و امنیت موضوعی نیست که تنها بخشی یا گروهی از مردم با آن سروکار داشته باشند بلکه به تمامی اقشار و گروه‌ها مربوط است و برای مثال زمانی که مردم در خواب هستند از تلاش‌های نیروی انتظامی در زمینه امنیت بهره می‌برند اما آن را مشاهده نمی‌کنند.

وی با تاکید بر ضرورت در نظر گرفتن ذائقه مشتری در تولید کالا گفت: با توجه به این که همه مردم در کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها مخاطب هستند باید ذائقه آن‌ها را شناخت و براساس ویژگی‌های قومی، مذهبی و جغرافیایی به آنها خدمات ارائه داد.

استاندار کردستان تصریح کرد: ارائه خدمات در نیروهای انتظامی باید با کیفیت بوده و به رفتار خوب و درست با مردم توجه شود.

وی با بیان این که استاندارد سازی صرفا در ارتباط مستقیم با مشتری نیست گفت: استاندارد سازی باید در چارچوبی قرار گیرد که هم مردم و هم خود نیروهای انتظامی راضی باشند.

زاهدی استاندارد سازی فعالیت‌های کارکنان و مجموعه سیستم و دستگاه دولتی را مورد نیاز هم مردم و هم خود نیروهای انتظامی دانست و افزود: در صورت ارائه تعریف استاندارد برای نوع فعالیت‌ها می‌توان وظایف خود را بهتر انجام داد چرا که اگر چهارچوب تعریف شده وجود نداشته باشد دچار روزمرگی شده و هدف را گم می‌کنیم.

وی با تاکید بر این که استانداردسازی صرفا برای مخاطبان نیست گفت: استانداردسازی برای خود کارکنان و مجموعه سیستم نیز به کار می‌رود چرا که با این عمل می‌توان با آرامش خاطر و نظم و ترتیب بیشتر وظایف خود را انجام داد.

استاندار کردستان خاطرنشان کرد: اگر استاندارد سازی محقق شود مردم در هنگام مراجعه به کلانتری‌ها و یا هر دستگاه دولتی دیگر دچار سرگردانی نشده و راه و مسیر مشخص را طی می‌کنند.

وی با بیان این که در پایین ترین سطوح برخورد نیروی انتظامی با جامعه نیاز به تعریف استاندارد رفتارها وجود دارد خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی درست است که مهمترین وظیفه‌اش تامین امنیت جامعه است اما در نوع خدمات خود از تنوع برخوردار بوده و خدمات مختلف به مردم ارائه می‌دهد که باید در استاندارد سازی مورد توجه قرار گیرد.

زاهدی بر لزوم توسعه کارگاه‌های استاندارد سازی رفتار تاکید ‌و ابراز امیدواری کرد که این گونه کارگاه‌ها بیش از گذشته در استانداردسازی و ارائه چارچوب و قالب به رفتار مجموعه خود موفق بوده و رضایت مردم را بیش از پیش کسب کنند.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 358919