توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار ایلام: دولت عراق در مرز مهران ویزا صادر می کند
دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۸
استاندار ایلام گفت: دولت عراق در مرز بین المللی مهران آمادگی دارد برای زایران اربعین حسینی ویزا صادر کند.
 
به گزارش عرش نیوز؛محمدرضا مروارید روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: دولت عراق از زایران ایرانی که قصد شرکت در آیین اربعین حسینی در کربلا را دارند خواست به سفارت خانه و کنسولگری های این کشور در ایران مراجعه نکنند و با در دست داشتن گذرنامه معتبر، در مرزهای زمینی و هوایی به مبلغ یک هزار و 200 دینار (یک دلار) ویزا دریافت کنند.

وی افزود: اعلام این خبر حجم تردد زایران را در مرز بین المللی افزایش خواهد داد و ممکن است امکانات در نظر گرفته شده پاسخگوی نیاز زایران نباشد.

استاندار ایلام از زایران اربعین خواست بدون داشتن گذرنامه به مرز مراجعه نکنند، چرا که دولت عراق برای افرادی که به صورت غیر قانونی وارد این کشور می شوند، مجازات سه تا 10 سال زندان در نظر گرفته است.

مروارید یادآور شد: تمامی دستگاه های اجرایی، انتظامی و امنیتی استان برای خدمات رسانی به زایران اربعین حسینی بسیج شده اند و فضای همدلی و همکاری بسیار خوبی در استان برای تامین نیازهای زایران ایجاد شده است.

پایانه مرزی مهران در 100 کیلومتری جنوب غربی شهر ایلام، محرم سال گذشته پذیرای بیش از 500 هزار زایر سوگوار اربعین حسینی از سراسر کشور برای حضور در عتبات عالیات عراق بود.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 336814