توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس شورای شهر رشت:
اعتبار اجرای ‌ساماندهی فاضلاب رودخانه‌های رشت در بودجه ۹۴ تدوین می‌شود
يکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۳
رئیس شورای شهر رشت گفت: برای به نتیجه رسیدن طرح مطالعاتی ساماندهی فاضلاب رودخانه‌های رشت اعتبار اجرای این طرح در بودجه ۹۴ تدوین می‌شود.
به گزارش عرش نیوز؛عباس صابر ظهر امروز در هفتادمین جلسه شورای این شهر، با اشاره به دستور کار تملک املاک در حریم رودخانه‌های گوهرود و زرجوب این شهر که در مسیر طرح قرار دارند، اظهار کرد: شورای شهر بسیار علاقمند است تا با خرید املاک در حاشیه رودخانه‌های رشت بتواند پروژه ساماندهی فاضلاب در ورودی رودخانه‌ها را اجرایی کند.

وی با بیان اینکه خریداری املاک در حاشیه رودخانه‌ها مستلزم تامین اعتبار است، افزود: طرح مطالعاتی ساماندهی فاضلاب رودخانه‌های گوهررود و زرجوب رشت مشاور در دست اجرا است و برای به نتیجه رسیدن آن بودجه اجرای طرح در سال 94 تدوین می‌شود تا اجرای آن شروع شود.

خریداری املاک حاشیه رودخانه‌های شهر نیازمند ساماندهی است

در ادامه این نشست رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای شهر رشت با بیان اینکه خریداری املاک حاشیه رودخانه‌های شهر نیازمند ساماندهی است، گفت: باید در زمان خرید مسیرها مشخص و از خریداری نقطه به نقطه املاک توسط شهرداری جلوگیری شود.

محمدعلی رفیعی نودهی با اشاره به اینکه منازل مسکونی در حاشیه رودخانه‌ها نسقی است و باید شهرداری پس از خرید آنها را تخریب کند تا مجددا تصرف نشود، تصریح کرد: زمین‌های مربوط به شهرداری رشت باید مورد بررسی قرار گرفته و مشخص شود که در کدام نقطه شهر قرار دارد.

املاک حاشیه‌ رودخانه‌ها با زمین‌های شهرداری معاوضه شود

در ادامه رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر رشت خواستار معاوضه املاک حاشیه‌ رودخانه‌ها با زمین‌های شهرداری شد و گفت: شهرداری زمین‌های زیادی دارد و با توجه به اینکه برخی افراد موافق معوض زمین هستند و با دلیل نبود اعتبار کافی می‌توان با مذاکره این کار را انجام داد.

مظفر نیکومنش نودهی افزود: بسیاری از مغازه‌ها و یا املاکی که در اجرای پروژه‌ها در مسیرهای مختلف شهر قرار دارند را می‌توان از این روش و معوض زمین با شهرداری آزادسازی کرد.

در ادامه عضو شورای شهر رشت با بیان اینکه بانک اطلاعات املاک و زمین‌های شهرداری باید مشخص شود، اظهار کرد: زمین‌ها و املاکی که در دوره شورای چهارم در حاشیه رودخانه‌ها و حرایم رشت خریداری می‌شود باید ساماندهی و تخریب شود.

مسعود کاظمی با بیان اینکه میزان آکس رودخانه‌ها و حرایم باید مشخص شود، خواستار خرید املاک در حریم رودخانه‌ها با مشارکت شهرداری و آب منطقه‌ای به صورت قانونی شد و افزود: در بودجه سال آینده اعتبار مورد نیاز برای خرید حرایم تعیین شود.

حاشیه رودخانه‌ها فضای مناسبی برای توسعه فضای سبز شهری است

در ادامه عضو شورای شهر رشت با اشاره به اینکه حاشیه رودخانه‌ها فضای مناسبی برای توسعه فضای سبز شهری است، تاکید کرد: این املاک باید با تامین اعتبار خریداری و ساماندهی شود تا بتوانیم علاوه بر کاهش خطرهای احتمالی برای شهروندان فضای سبز را برای آنها ایجاد کنیم.

رضا جمشیدی چناری با اشاره به سفر رئیس شورای عالی استان‌ها به رشت، گفت: در این سفر وی تاکید داشت که براساس قانون فرمانداران تنها وظیفه تطبیق مصوبات شورا با قوانین و رفع تناقض‌ را برعهده دارند.

وی با انتقاد به عملکرد پایگاه‌های خبری که اخلاق را رعایت نمی‌کنند، افزود: این سایت‌ها کامنت نظرات را خود می‌گذارند و در آن به توهین اعضای شورا می‌پردازند.

عضو شورای شهر رشت خواستار پیگیری اجرای اتوماسیون اداری و دولت الکترونیک در شورای شهر رشت شد و تصریح کرد: این طرح در یکسال گذشته در دست پیگیری بود و اکنون کاملا متوقف شده به طوری که هیچ کدام از اعضای شورا مصوبات را در تبلت ندارند به همین دلیل باید مدیریت نوین در زمینه محتوای جلسه حاکم شود.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 336517