توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
ترامپ استراتژیست جنجالی کاخ سفید را اخراج کرد
شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۷
رئیس جمهور آمریکا در تازه‌ترین تصمیم خود «استیو بنن» را از سِمت استراتژیست ارشد کاخ سفید برکنار کرد.
به گزارش عرش نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، «دونالد ترامپ» روز جمعه «استیو بنن» استراتژیست ارشد کاخ سفید را از این سمت برکنار کرد.

این تازه ترین خانه تکانی رئیس جمهور آمریکا در میان مقامات بلندپایه کاخ سفید است.

استیو بنن از جنجالی‌ترین شخصیتهای سیاسی در آمریکاست که به اتخاذ دیدگاههای راست افراطی شهره است.

بنن همچنین از حامیان اصلی برخی از بحث برانگیزترین سیاستهای ترامپ از جمله ممنوعیت مهاجرت بر اتباع هفت کشور مسلمان به آمریکا بود.

سخنگوی کاخ سفید نیز با تایید این خبر اعلام کرد امروز روز آخر حضور «استیو بنن» در کاخ سفید است.

ترامپ از نخستین روز انتخاب «استیو بنن» به عنوان استراتژیست و مشاور ارشد خود با انتقاد شدید دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان و همچنین افکار عمومی آمریکا مواجه شده بود.

«استیو بنن» دارای سوابق نژادپرستانه است و در پی حوادث هفته گذشته در شارلوتسویل، فشارها علیه ترامپ برای برکناری او به شدت افزایش یافت.

وی از موافقان خروج آمریکا از توافق هسته‌ای ایران بود و پیش از این، چندین مورد مشاجره میان او و «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا و «هربرت مک‌مستر» مشاور امنیت ملی کاخ سفید بر سر اعلام پایبندی ایران به برجام گزارش شده بود.

«استیو بنن» یکی از مرموزترین و قدرتمندترین افراد در تیم ترامپ به شمار می‌رفت تا جاییکه بسیاری از او تحت عنوان «تصمیم‌گیر اصلی سیاست‌های ترامپ» و «قدرت پشت پرده در کاخ سفید» یاد می‌کردند.

برکناری استیو بنن در هفتمین ماه ریاست جمهوری ترامپ در حالی اتفاق افتاد که رئیس جمهور آمریکا به دلیل واکنش جانبدارانه‌اش نسبت به خشونت نژادپرستان در شهر شارلوتسویل ایالت ویرجینیا بیش از هر زمان دیگری در میان سیاستمداران آمریکایی منزوی شده است.

استیو بنن پانزدهمین مقام کاخ سفید است که در مدت کوتاهی که از آغاز به کار دولت ترامپ می‌گذرد از سوی او اخراج می‌شود.

انتهای پیام/
کد مطلب: 392218