توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
برگزیدگان مسابقات ملی سازه های ماکارونی آزاد ایران معرفی شدند
يکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۰
نتایج مسابقات ملی سازه های ماکارونی آزاد ایران در دو گرایش «سازه های سنگین» و «راندمانی» معرفی شدند.
به گزارش عرش نیوز؛این مسابقات همزمان با هفته پژوهش از 18 تا 20 آذر ماه به میزبانی قزوین برگزار شد و پارک علم و فناوری، استانداری قزوین، سازمان نظام مهندسی ساختمان قزوین در برپایی آن مشارکت داشتند.

دبیر اجرایی این مسابقات روز یکشنبه درباره نتایج رقابت های دانشجویان به خبرنگار ایرنا گفت: در این مسابقات، تیم های دانشجویی و دانش آموزی و آزاد با طراحی و ساخت 40 سازه در قالب 15 تیم از دانشگاه های سراسر کشور به رقابت پرداختند.

«وحید کشن فلاح» افزود: در گرایش راندمانی (بازدهی) تیم دانشجویی east دانشگاه خاوران مشهد مقدس مقام نخست را کسب کرد و تیم های تیم علم وفن آوری ارومیه و ثامن دانشگاه خاوران مشهد مقدس مقام های دوم و سوم را کسب کردند.

وی افزود: همچنین در گرایش سازه های سنگین، تیم سالار دانشگاه آزاد شهرکرد موفق به کسب مقام نخست شد و تیم های تیم دانشجویی east دانشگاه خاوران و دانشگاه خمینی شهر به ترتیب مقام های دوم و سوم این مسابقات را به دست آوردند.

کشن فلاح هدف از برگزاری مسابقه ملی شبیه ساز پل ماکارونی را ایجاد رقابتی سالم و یافتن راهکارهای مفید و بهتر و ایده های نو در ساخت و طراحی پروژه های ملی دانست و ادامه داد: شرکت کنندگان ضمن سنجش دانش خویش، طرح های خود را در معرض آزمون قرار دادند.

سرپرست تیم دانشجویی سازه پارسیان همچنین دریافت ایده های نو را از دیگر اهداف برگزاری اینگونه مسابقات ذکر کرد و افزود: در این مسابقات به طور مثال در گرایش سنگین با حداکثر یک کیلو گرم ماکارونی، طراحان سازه ای را طراحی کردند که چند صد برابر جرم خود را تحمل کند.

کشن فلاح اضافه کرد: این مسابقه با توجه به توان بالقوه دانشجویان استان قزوین که در گذشته توانستند در مسابقات مطرح جهانی مدال آور باشند، برنامه ریزی شده بود.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 342510