توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
ورود تکنولوژیهای جدید اولویت اتاق بازرگانی برای ایجاد رابطه فارس با دیگر کشور هاست
شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۰
رئیس اتاق بازرگانی شیراز گفت: ورود تکنولوژی های جدید به فارس مهمترین اولویت ما برای ایجاد ارتباطات با دیگر کشور ها است.
به گزارش عرش نیوز؛فریدون فرقانی صبح شنبه در دیدار با هیئت تجاری و اقتصادی ایتالیا تاکید کرد: یکی از نیازهای مهم استان فارس وارد کردن تکنولوژی های جدید است که در این راستا کشور ایتالیا می تواند همکاری خوبی داشته باشد.

وی ادامه داد: این جلسه در جهت ایجاد زبان مشترک برای سرمایه گذاری در فارس و منافع دو طرف است که باید نیازها و داشته های یکدیگر را بررسی کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی شیراز با بیان اینکه استان فارس دارای ظرفیت های بسیار بالایی است یادآور شد: استان فارس در مباحث گردشگری دارای جایگاه بالایی در جهان است زیرا امروز بسیاری از اثار تاریخی ایران در فارس قرار گرفته است.

فرقانی تصریح کرد: در بحث گردشگری کشور ایتالیا نیز دارای جایگاه است که می تواند اولین نقطه اشتراک میان فارس و استانهای ایتالیا باشد.

وی افزود: چهار هزار واحد صنعتی در فارس وجود دارد که بهترین موقعیت برای توسعه همکاری با کشور ایتالیا است.

رئیس اتاق بازرگانی شیراز با اشاره به اینکه ایتالیا حجم اندکی از واردات را به خود اختصاص داده، گفت:  ایتالیا تنها 500 میلیون دلار سهم از واردات ایران دارد بنا بر این علاقه مندیم که با زمینه های همکاری که قبلا شرکت های ایتالیایی در فارس داشتند واردات و صادارت  را توسعه دهیم.

فرقانی تصریح کرد: بهترین شکل این مبادله اتاق های بازرگانی است که با دارا بودن دو هزار عضو در زمینه های مختلفی به طور می توانیم همکاری قابل قبولی داشته باشیم.

وی تاکید کرد: ایران در آینده نزدیک قطب اقتصادی در دنیا می شود و بازار 80 میلیون نفری ایران موقعیت خوبی خواهد بود برای یک تجارت بسیار مثبت و فراگیر.

رئیس اتاق بازرگانی شیراز افزود: یکی از مشکلات صادرکنندگان استان فارس وضعیت پرداخت ها و نقدینگی است که در این راستا به طور حتم مدیران اقتصادی ایتالیا می توانند کمک کنند.

منبع:مهر

کد مطلب: 327616