توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس هلال احمر بشرویه خبر داد
صعود امدادگران بشرویه به چهارمین قله مرتفع ایران
يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۱
رئیس جمعیت هلال احمر بشرویه گفت: امدادگران و نجاتگران هلال احمر این شهرستان به قله هزار، چهارمین قله مرتفع ایران واقع در استان کرمان صعود کردند.

به گزارش عرش نیوز،علیرضا عارفیان اظهار داشت: ارتقای سطح مهارت و توانایی امدادگران همواره در قالب برگزاری برنامه‌ها و دوره‌های مختلف مورد توجه قرار گرفته شده است.

وی ادامه داد: صعود امدادگران و نجات‌گران هلال احمر بشرویه به قله 4 هزار و 500 متری «هزار» از قلل مرتفع ایران در قالب برنامه و اردوی توان‌افزایی برگزار شد.

رئیس جمعیت هلال احمر بشرویه متذکر شد: در این برنامه ورزشی 15 نفر از امدادگران و نجات‌گران بشرویه حضور داشتند.

عارفیان تصریح کرد: امدادگران با حضور در برنامه‌های توان‌افزایی علاوه بر ارتقای سطح قوای جسمانی خود می‌توانند امدادرسانی در شرایط سخت و حساس را به خوبی بیاموزند.

این مسئول از برگزاری برنامه‌های دیگر در راستای افزایش توانایی‌ها و قوای جسمانی امدادگران خبر داد و افزود: برگزاری همایش‌های مختلف کویرنوردی و همچنین مانورهای امداد در کویر و نجات در کوهستان از جمله این برنامه‌ها است.

رئیس جمعیت هلال احمر بشرویه یادآور شد: طی سال نیز دوره‌های مختلف و متعدد تخصصی و عمومی باز‌آموزی امداد و نجات برای اعضای هلال احمر برگزار می‌شود.

این مسئول اضافه کرد: صعود به قله‌های مرتفع ایران نظیر دماوند، سبلان و علم‌کوه نیز در قالب اردوهای توان‌افزایی در دستور کار امور امداد و نجات هلال احمر بشرویه قرار دارد.

عارفیان اعضای هلال احمر بشرویه را 4 هزار نفر اعلام کرد و اذعان داشت: امدادگران هلال احمر در شرایط بحرانی و موقع بروز حوادث با سرعت عمل بالا و مهارت به کمک همنوعان خود می‌شتابند و به همین دلیل ارائه آموزش‌های تخصصی و عمومی ضروری امداد و نجات همواره مورد توجه است./فارس

کد مطلب: 269918