توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون کمیته امداد کردستان:
شبکه‌های نیکوکاری در کردستان به 30 مورد افزایش می‌یابد
شنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۵
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد کردستان از برنامه‌ریزی برای افزایش شبکه‌های نیکوکاری به 30 مورد تا پایان سال‌جاری در این استان خبر داد.

به گزارش عرش نیوز،هیوا رحیمی صبح امروز در جلسه بررسی مشکلات و ارائه راهکارهای مناسب به منظور ارتقا کمی و کیفی شبکه‌های نیکوکاری که با حضور رئیس اداره شبکه‌های نیکوکاری کمیته امداد، در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر 13 شبکه نیکوکاری در استان راه‌اندازی شده و برنامه‌ریزی این نهاد افزایش این تعداد تا سقف 30 مرکز تا پایان سال است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد کردستان تصریح کرد: کمیته امداد در مسیر تحقق اهداف خود مبنی بر فقر‌زادیی مادی و معنوی و وظیفه‌ای که در راستای فرهنگ‌سازی و تقویت سنت حسنه انفاق دارد با محدودیت، انتظارات و نیازهایی مواجه است.

وی تصریح کرد: غلبه بر موانع و چالش‌های سد راه توسعه مشارکت‌های مردمی و شتاب بخشیدن به امر توسعه همسو با سیاست‌های کلی از مهم‌ترین اولویت‌ها و نیازهای ضروری کمیته امداد امام خمینی در راستای تحقق اهداف به ویژه در زمینه توانمندسازی جامعه هدفش است.

رحیمی با بیان اینکه کمیته امداد در این راستا سه رویکرد را مورد توجه و دنبال می‌کند، اظهار کرد: توانمندی و سلامت خانواده‌ها، گسترش حضور مردم و مشارکت‌های آنها و اصلاح سبک زندگی از رویکردهای این نهاد در راستای تحقق اهداف در این حوزه است.

وی به سند چشم‌انداز 20 ساله و برنامه راهبردی پنج ساله کمیته امداد امام خمینی(ره ) اشاره کرد و بیان داشت: این برنامه براساس چشم‌انداز 20 ساله و سیاست‌های کلی برنامه پنجم توسعه در چارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران تدوین شده و تحولات اساسی در برنامه‌ها، نگرش‌ها و رویکردها این نهاد را به دنبال خواهد داشت.

به گفته معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد کردستان، ایجاد مراکز و شبکه‌های نیکوکاری به عنوان اصلی‌ترین روش ممکن در اجرای برنامه‌های دوران تحول از مهم‌ترین رسالت‌های حوزه توسعه مشارکت‌های مردمی در سال‌جاری است.

وی افزود: تعداد قابل توجهی مساجد در کردستان ظرفیت و بستر مناسبی برای تحقق اهداف در حوزه ایجاد و توسعه شبکه‌های نیکوکاری در این استان است.

رحیمی با بیان اینکه کار شبکه‌های نیکوکاری مردمی است و مردم بیشترین رسالت را در آنها برعهده دارند، خاطرنشان کرد: مشتری‌مداری، نوعدوستی، احیای حقوق همسایگی، احیای مسئولیت‌های اجتماعی، برقراری تعادل، احیای ارزش‌های اسلامی و دینی و افزایش مشارکت‌های آگاهانه مردم برای کمک به همنوعان از مهم‌ترین ویژگی‌های مراکز و شبکه‌های نیکوکاری است.

به گفته وی، در شبکه‌های نیکوکاری نیروی انسانی شاخصه اصلی بوده و پول و منابع مالی شاخص و معیار نیست.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد کردستان اجرای طرح آمایش محلات به منظور شناسایی اماکن و زیرساخت‌ها را نخستین گام در ایجاد و راه‌اندازی مراکز و شبکه‌های نیکوکاری عنوان کرد و بیان داشت: شناسایی زیرساخت‌ها و اماکن تاثیرگذار بستر را برای تحقق اهداف در اجرای این طرح هموار می‌سازد.

وی به بیان برخی مشکلات و راهکارها در زمینه توسعه مراکز و شبکه‌های نیکوکاری در استان پرداخت و گفت: توجه به تبلیغات محیطی به ویژه از طریق رسانه ملی با توجه به تاثیرگذاری آن امری ضروری است.

به گفته رحیمی، برگزاری جلسات توجیهی با ائمه جمعه و جماعت و توجه به ارائه آموزش‌های مورد نیاز به مجریان این طرح نیز از دیگر مباحثی است که باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد./فارس

کد مطلب: 269512