توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور:
آمریکا خواب حضور در ایران را به گور می‌برد
دوشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۱
رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور با اشاره به اینکه عده‌ای در برابر استکبار خنده می‌زنند و در مقابل مردم اخم می‌کنند، گفت: آمریکا خواب حضور در ایران را به گور می‌برد.
به گزارش عرش نیوز،
محمد ودود حیدری، در اختتامیه جشنواره کیک زرد که در تالار وحدت یزد برگزار شد، اظهار کرد: هر یک از جوانان ما می‌توانند یک مصطفی احمدی روشن باشند.

وی افزود: مسئله هسته‌ای و مباحثی از این دست در سطح جامعه، رسانه‌، نخبگان و جوانان فعال کشور و به ویژه در سطح نیروهای پر انرژی انقلاب به موضوع پر بحثی تبدیل شده است.

جوانان نمی توانند نسبت به مذاکرات بی‌تفاوت باشند

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور خاطرنشان کرد: جوانان که داعیه دار رسیدن به آرمان‌های انقلاب هستند، نمی‌توانند بی‌تفاوت از کنار چنین موضوعاتی عبور کنند.

حیدری بیان کرد: در ارتباط با مسئله هسته‌ای موضوعی که مهم است این است که ما در حال گذر از یک مقطع حساس در رابطه با احقاق حق در مورد انرژی هسته‌ای هستیم.

وی عنوان کرد: مسئله هسته‌ای ما امروز به غلط به موضوعی به نام مذاکره با آمریکا گره خورده است، درست است که ما در گذشته و در صدر انقلاب اوقاتی با دشمن مذاکره کردیم، این بار هم می‌تواند از آن مواقع باشد اما به شرط اینکه بدانیم آنها جزو دشمنان این مرز و بوم و آب و خاک و قاتل مصطفی‌ها و شهدای هسته‌ای ما هستند.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور گفت: باید بدانیم افرادی که به نمایندگی از قدرت‌های استکبار در کنار میز مذاکره نشستند، کسانی هستند که از ابتدای انقلاب تا‌کنون هرچه تیر در کمان خود داشتند به طرف ما پرتاب کردند.

حیدری تاکید کدرد: اگر این مدلی به طرف مذاکره نگاه کردیم، حتما می‌توانیم آینده مناسبی به مذاکرات داشته باشیم اما اگر نگاهمان یک امید کاذب و یک خوشبینی کوته بینانه و محافظه کارانه به دور از واقعیت بود نباید امیدوار باشیم که سرنوشتی غیر از سرنوشت کشورهای غافل منطقه داشته باشیم.

وی اضافه کرد: این موضوع که به مذاکره به آمریکا گره خورده باید توسط دانشجویان مورد بحث قرار گیرد.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور گفت: سرنوشت کشورهایی که خودشان را به غفلت زدند و کنار استکبار جهانی و آمریکا کوتاه آمدند سرنوشت کشورهای ضعیف دچارشان شد.

کوتاه آمدن در مذاکرات هسته‌ای رفاه اقتصادی را به دنبال ندارد

حیدری گفت: این تصور غلطی است که فکر کنیم در موضوع مذاکرات هسته‌ای اگر کوتاه بیاییم و عبور کنیم برای خوشایند آمریکا، رفاه اقتصادی برای ما می‌آید.

وی تاکید کرد: باور قلبی ما که بر اساس تجربه ۳۵ ساله به دست آوردیم این است که اساس نظام سلطه، دشمنی با مبانی اصلی انقلاب اسلامی است.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور گفت: چه کنیم کسانی در سطوح بالای کشور، خودشان را به نفهمی می‌زنند یا نمی‌فهمند و هر چه لبخند بر لب دارند به دشمن می‌زننند و اخم هایشان را در برابر ما می‌آوردند.

حیدری گفت: اگر این وضعیت درست رصد نشود سرنوشت آن کشورها نصیب ما می‌شود اما به دلیل رهبری با بصیرت مقام معظم رهبری و همراهی و همگامی دانشجویان بصیر و متدین و حساس به موضوعات کشور این اتفاقات رقم نمی‌خورد.

آمریکایی‌ها خواب قدم زدن در تهران را به گور می‌برند

وی تایکد کرد: عزتی که امروز در عرصه نظام بین‌المللی داریم مباحثی است که به سادگی به دست ما نرسیده است، خون‌های زیادی پای نهال انقلاب ریخته شده است که امروز سرنوشت این درخت تنومند انقلاب به دست نسل سوم و چهارم انقلاب است.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی کشور گفت: اگر نگوییم حساسیت و عرق این نسل بیشتر از نسل اول انقلاب نیست، قطعا کمتر نیست.

حیدری افزود: ما پیرو آن حرف حضرت آقا هستیم که به این مذاکرات خوشبین نیستیم و آمریکایی‌ها خواب قدم زدن در خیابان‌های تهران و خواب سکونت در لانه جاسوسی که امروز دفتر بسیج دانشجویی است و خواب به سلطه کشیدن ملت ایران را به گور می‌برند.

وی تاکید کرد: این نه فقط یک شعار تزیینی است که در این شب پر برکت ماه رجب عرضه کنیم بلکه یک تجربه تاریخی بزرگ است و جوانمردی‌های هم سن و سالان جوانان ما در بیابان‌های سوزان خوزستان و قله‌های سوزناک کردستان درسی به آمریکا داده که امکان حضور مجدد در ایران را به خواب خود هم نمی‌بینند.

علیرضا حیدری کارشناس ارشد انرژی هسته‌ای و پژوهشگر برتر کشوری هم در این مراسم در رابطه با کاربردهای فناوری هسته‌ای در رشته‌های مختلف، اظهار کرد: انرژی هسته‌ای سه رویکرد و کارکرد دارد که در دسته اول، کاربردهای تشخیصی از جمله رادیو‌گرافی و رادیو اسکن‌ها هستند.

وی افزود: دسته دوم کارکردهای درمانی است که که می‌توان از جمله این موارد به تهیه و تولید انواع رادیو داروها، تهیه و تولید کیت‌های رادیودارویی جهت مراکز پزشکی هسته‌ای، کنترل کیفی رادیوداروهای خوراکی و تزریقی برای تشخیص و درمان بیماری‌ها و تهیه و تولید کیت‌های هورمونی و پرتو درمانی اشاره کرد.

وی اضافه کرد: نوع دیگر کارکردهای این انرژی، استریلیزاسیون است که استریلیزه کرده هسته‌ای و میکروب‌زدایی وسایل پزشکی با پرتوهای هسته‌ای از جمله ویژگی‌های این کارکرد است که در صنایع غذایی هم داریم.

حیدری افزود: ۹۵ درصد مصرف داخلی رادیوردار‌ها در دنیا در ۵ رآکتور هسته‌ای بزرگ در کانادا، هلند، بلژیک، فرانسه و آفریقای جنوبی تولید می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی به فناوری تولید برخی رادیو داروهای جدید و حیاتی دست یافته و از این لحاظ توانسته است در میان تولید کنندگان رادیو دارها جایگاه مناسبی را برای خود تثبیت نماید.

پژوهشگر نمونه کشور در سال ۹۱ بیان کرد: یکی دیگر از کاربردهای انرژی اتمی در بخش دامپزشکی و دامپروری، است.

وی افزود: کاربرد انرژی اتمی در مدیریت منابع آب توسط شناسایی حوزه‌های آب خیز زیرزمینی، هدایت آب‌های سطحی و زیر‌زمینی از جمله اقداماتی است که می‌توان در این کارکرد انجام داد.

۲۰ تا ۳۰ دردص مواد غذایی تولید شده در کشور به ناچار دورریز می‌شود

حیدری افزود: حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد مواد غذایی تولید شده در کشور را ما مجبور هستیم به دلیل فاسد شدن دور ریخته شود، به وسیله انرژی هسته‌ای می‌توان این میزان را به صفر رساند.

وی خاطرنشان کرد: کاربرد انرژی اتمی در بخش صنایع غذایی و کشاورزی، گیاه پزشکی، به تاخیر انداختن زمان رسیدگی محصولات غذایی، روش جایگزین برای استفاده از حشره کش‌های شیمیایی، کنترل و از بین بردن حشرات مضر و گیاهان هرز، افزایش زمان نگهداری محصولات غذایی، از بین بردن ویروس‌های کشاورزی از جمله ویژگی‌های این کارکرد هست.

حیدری محیط زیست را یکی دیگر از عرصه‌های مورد کار انرژی هسته‌ای دانست و گفت: یکی دیگر از کارکردهای انرژی هسته‌ای در بخش صنعت است.

وی افزود: دقیق‌ترین روش آنالیز ترکیبی مواد جدید، تهیه و تولید چشمه‌های پرتوزایی کبالت برای مصارف صنعتی، تولید چشمه‌های ایریدیم برای کاربردهای صنعتی و بررسی جوشکاری در لوله‌های نفت و گاز از جمله کارکردهای انرژی هسته‌ای در صنعت است.

تولید چشمه‌های پرتوزا یکی دیگر از ویژگی‌های انرژی هسته‌ای است علاوه بر اینکه در زمینه تولید الکتریستیه هم کارکرد مناسبی به وسیله انرژی هسته‌ای وجود دارد.

حیدری خاطرنشان کرد: اکثر این موارد به غنی‌سازی بیش از ۲۰ درصد نیاز دارد و برای همین هم ما غنی سازی ۲۰ درصد را انجام دادیم.

وی افزود: کاربردهای نظامی، کاربرد در باستان شناسی و اکتشافات منابع نیز از دیگر مواردی است که می‌توان از جمله هزاران هزار کاربرد انرژی هسته‌ای نام برد.

چرخیدن چرخ کارخانه‌ها بسته به چرخیدن چرخ سانتریفیوژهاست

وی گفت: چرخیدن چرخ سانتریفیوژ‌ها نه تنها مانع چرخیدن چرخ کارخانه‌ها نیست بلکه چرخیدن چرخ کارخانه‌ها بسته به چرخیدن چرخ سانتریفیوژها است.

حیدری در ارتباط با توافقنامه ژنو گفت: بحث هسته‌ای ما به بیش از ۴۰ سال قبل بر می‌گردد که به پیشنهاد آمریکایی‌ها این بحث در ایران به وجود آمد که تمام کشورهای بررگ جهان به دنبال ساخت نیروگاه در ایران بودند.

وی افزود: بعد از انقلاب همه این کشورها زیر توافق خود زدند و ما ناچار شدیم که خودمان اقدام به ساخت این نیروگاه‌ها کنیم.

وی گفت: در برخی موارد آنها سعی کردند جلوی این انرژی را بگیرند چون نرخ پیشرفت ایران در انرژی هسته‌ای در برهه‌ای از زمان به رتبه اول جهان دست پیدا کردند
منبع:تسنیم
کد مطلب: 254004
 
 


۱۳۹۳-۰۲-۱۶ ۲۲:۵۴:۳۰
هر کی از هر جا بلند میشه یک حرفی میزنه. و خودشو قیم مردم میدونه (49608)