توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مراسم سالروز شهادت دکتر شهریاری در زنجان برگزار شد
شنبه ۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۲۳
مراسم چهارمین سالروز شهادت دکتر شهریاری در دانشگاه زنجان برگزار شد.
به گزارش عرش نیوز، خلیل جمشیدی رئیس دانشگاه زنجان در این مراسم با بیان اینکه شهید شهریاری در سایه دین به مراتب بالای انسانی وعلمی نایل شد،‌ اظهار کرد: امنیت ایجاد شده در کشور در سایه تلاش دانشمندان هسته‌ای است.

وی افزود: شهید شهریاری فردی مومن و دیندار و از جمله شخصیت‌های مطرح علمی کشور بود.

رئیس دانشگاه زنجان با بیان اینکه شهید شهریاری در گمنامی منشا خدمات ارزنده‌ای به کشور بوده‌اند، تصریح کرد: ایشان ودیعه‌ای از جانب خداوند بودند که موجبات سرافرازی کشور شده‌اند.

جمشیدی ابراز کرد: تا زمانی که‌ ایمان و علم به نقطه اوج خود نرسد شهادت پدید نمی‌آید که شهید شهریاری نمونه بارز در زمینه علم و دین بودند.

وی عنوان کرد: دشمنان تلاش کردند تا بگویند معنویت مانع توسعه و رشد است که شهدا ثابت کرده‌اند که هم دیندار بودند و هم در مراتب بالای علمی و انسانی بودند.

جمشیدی ابراز کرد: افتخاراتی که امروز در کشور شاهد آنیم مدیون این شهدا هستیم که کشور ما را در مقابل زورگویی دشمنان مصون نگه داشته است.

وی با بیان اینکه امنیت و اعتماد به نفس بالای ایجاد شده در کشور در سایه توجه خداوند محقق شده است، بیان کرد: امنیت ایجاد شده در کشور در سایه تلاش‌های این عزیزان که در گمنامی به فعالیت مشغول هستند و توجه خداوند محقق شده است.

رئیس دانشگاه زنجان افرود: ملت ایران هیچ‌گاه در مقابل مشکلات کمر خم نکرده است و امیدواریم به برکت خون شهدا متوجه وظایف خود باشیم و راه شهدا را استمرار دهیم.

وی وظیفه مسئولان را در حفظ و احیای خون شهدا سنگین وخطیر دانست و گفت: لازم است که مسئولان در انجام وظایف خود نهایت دقت را داشته باشند و شهدایی همچون شهید شهریاری را در اقدامات و فعالیت‌های خود سرلوحه و الگو قرار دهند.
منبع: تسنیم
کد مطلب: 336102