توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان:
هدف و فلسفه تاسیس وهابیت و داعش تخریب چهره اسلام است
يکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۰۳
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با بیان اینکه گروه‌‌های تروریستی به دنبال ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی هستند, گفت:هدف و فلسفه تاسیس وهابیت و داعش تخریب چهره اسلام است.
به گزارش عرش نیوز، حجت‌الاسلام اذن‌الله خدایی در گفت‌و‌گو با تسنیم اظهار کرد: ما شیعیان مشترکات زیادی با اهل سنت داریم نظیر قبله، پیامبر، اعمال حج و نماز‌های پنج گانه و دشمن مشترک که باید بر همین مشترکات تکیه کرده و تقویت کنیم.

وی عنوان کرد: در بین علمای اهل سنت، علمایی هستند نظیر شیخ احمد حسون که مذهب شیعه را پنجمین مذهب خود می‌دانند و با کسانی که به این مذهب گرایش می‌یابند مشکلی ندارند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان با بیان اینکه برخی از علمای اهل سنت نیز به دنبال وحدت شیعه و سنی هستند، ابراز کرد: پروفسور احمد محمود از جمله علمایی است که تاکید دارد باید زخم‌ها و جراحات گذشته را فراموش کرد تا شیعه و سنی به وحدت برسند.

وی با اشاره به اینکه اهل سنت نیز در بسیاری از موارد با شیعه هم عقیده است، تصریح کرد: از فرصت بدست آمده در ماه محرم باید استفاده کرده تا این نکات مشترک را حفظ کنیم و مردم را با این امر آگاه کنیم که دشمن شیعه و سنی، وهابیت است.

حجت‌الاسلام خدایی با اشاره به فرموده آیت‌الله سیستانی که فرمودند برادران اهل سنت از خودمان هستند، بیان کرد: حفظ وحدت بین شیعه و سنی جزو منویات رهبری است که با اهل سنت موضع برادری را حفظ کنیم.

وی با بیان اینکه تقویت مشترکات اهل سنت و شیعه خواسته علمای بزرگ شیعه نظیر امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری است، عنوان کرد: دشمنان دیرینه اسلام نظیر انگلیس با به راه انداختن گروهک‌هایی نظیر داعش و جریان وهابیت به دنبال ایجاد تفرقه و شکاف بین اهل سنت و شیعه هستند چرا که سیاست دیرینه انگلیس ایجاد تفرقه و حکومت است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان به حکم اعدام آیت‌الله نمر اشاره کرد و گفت: صدور این حکم از جانی وهابی‌ها بوده و ما این را به حساب اهل سنت نمی‌گذاریم چرا که برادران اهل سنت این اقدام را محکوم کردند و ما این وهابی‌ها را مسلمان نمی‌دانیم.

وی با اشاره به فلسفه تاسیس وهابیت و داعش ابراز کرد: هدف و فلسفه تاسیس وهابیت و داعش تخریب چهره اسلام است.
کد مطلب: 326509