توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون وزیر علوم:
انقلاب و کشور به برکت خون شهدا حفظ شده است
سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۵
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تجلیل از شهدای هشت سال دفاع مقدس و شهدای حماسه هویزه گفت: اگر این انقلاب و کشور حفظ شده به برکت ایثار رزمندگان و خون شهدا بوده است.
به گزارش عرش نیوز؛'سید ضیاء هاشمی' روز سه شنبه به مناسبت سی و چهارمین سالگرد حماسه هویزه در مزار این شهدا در هویزه افزود: این شهدای عزیز با قلبی سرشار از ایمان و توکل به خدا و ایمان به هدف، مقابل دشمن متجاوز ایستادند و خون خود را نثار اسلام کردند و جاودانه شدند.

وی گفت: شهدا با جانفشانی و مقاومت خود راه را باز کرده و موانع را از پیش رو برداشتند و با اهدای خون خود دشمن را به عقب راندند.

هاشمی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حماسه هویزه به ویژه دانشجویان پیرو خط امام که در16دی 1359 در نبردی نابرابر به شهادت رسیدند افزود: خون این شهیدان همچون اقیانوسی در جامعه ما به حرکت درآمد و پس از آن شاهد عملیات های موفق رزمندگان اسلام در جبهه های نبرد بودیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اگر شهدا نبودند و این جانفشانی ها شکل نمی گرفت پیروزی های بعدی رزمندگان اسلام محقق نمی شد و دشمن به اهداف خباثت آمیز خود که همان به بن بست کشاندن انقلاب اسلامی بود می رسید.

وی با تجلیل از خانواده های معظم حماسه هویزه که در این آیین حضور داشتند افزود: خانواده های شهدا با صبر زینب وار خود درس های بزرگی به ما دادند.

هاشمی در ادامه با اشاره به اینکه به برکت خون این شهیدان فرهنگ ایثار و شهادت در دانشگاه های ما ساری و جاری است گفت: دانشگاهیان ما در سایه درس آموختن از پیام شهدا، آماده جانفشانی و دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی هستند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه معتقدیم خون شهیدان باعث حفاظت از جامعه و راهگشای کمال بشری است افزود: اکنون یاد و پیام شهدای هشت سال دفاع مقدس در جامعه ما زنده است و ما با پاسداشت یاد و خاطره شهیدان از آنها مدد می جوییم.

در حماسه خونین هویزه در سال 1359 حدود 120 نفر از نیروهای رزمنده اعم از سپاه، بسیج، و دانشجویان پیرو خط امام در نبردی نابرابر مقابل متجاوزان بعثی ایستادند و همگی به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

به همین مناسبت 16 دی ماه سالروز شهادت این عزیزان آیینی هر ساله با حضور خانواده های شهدا، و برخی مسوولان کشوری و لشکری و استانی در مزار شهدای کربلای هویزه برگزار می شود.

رهبر معظم انقلاب در بیستم اسفندماه 1375 با حضور در مزار شهدای هویزه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره این شهیدان حماسه آفرین حماسه هویزه را به عاشورای حسینی تشبیه کردند که در آن عده کمی مقابل ارتش مجهز و تمام قد متجاوزان بعثی ایستاد و با دلی مملو از عشق به خدا مظلومانه به شهادت رسیدند.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 352104