توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
تلاش وزارت بهداشت برای تدوین مقررات اهدای جنین
سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۹
رئیس انجمن باروری و ناباروری ایران گفت: همکاری‌های تنگاتنگی بین وزارت بهداشت و انجمن برای تدوین و اصلاح مقررات مربوط به اهدای جنین انجام شده است.
به گزارش عرش نیوز به نقل ازباشگاه خبرنگاران جوان؛ محمدعلی صدیقی‌گیلانی رئیس انجمن باروری و ناباروری ایران در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره تاریخچه انجمن باروری و ناباروری ایران اظهار کرد: این انجمن ۲۶ سال پیش با همکاری متخصصان زنان، جنین‌شناسی و ارولوژی تاسیس شد.

وی بیان کرد: حوزه باروری و ناباروری بین رشته‌ای محسوب می‌شود و انجمن باروری و ناباروری ایران در این سال‌ها با فراز و نشیب‌هایی همراه بوده که خوشبختانه امروزه با هیئت مدیره جدید وضعیت رو به بهبود است.

رئیس انجمن باروری و ناباروری ایران افزود: در انجمن باروری و ناباروری ایران حدود ۳۷۰ نفر عضو هستند البته تعداد همکاران فعال در حوزه باروری و ناباروری بیشتر از تعداد اعضای انجمن است که امیدواریم با بهبود عملکرد انجمن و پویایی آن به جمع اعضا و کارکنان انجمن افزوده شود.

صدیقی‌گیلانی عنوان کرد: راه اندازی رشته‌های فلوشیپ ناباروری زنان، آندرولوژی و Ph.D تولید مثل در ایران یکی از مهمترین پیشرفت‌های حوزه باروری و ناباروری است.

وی اثربخشی فعالیت‌های جدید انجمن در سطح جامعه را نیازمند گذشت زمان دانست و تاکید کرد: یکی از فعالیت‌های انجمن باروری و ناباروی ایران برقراری ارتباط بین مراکز مختلف این حوزه، پژوهشگاه رویان و حتی وزارت بهداشت است.

رئیس انجمن باروری و ناباروری ایران تصریح کرد: در حال حاضر همکاری‌های تنگاتنگی بین وزارت بهداشت و انجمن باروری و ناباروری ایران برای تدوین و اصلاح مقررات مربوط به اهدای جنین و تاسیس مراکز ناباروری انجام شده است.

صدیقی‌گیلانی یادآور شد: پژوهشگاه رویان یکی از مراکز برتر و باسابقه کشور در حوزه ناباروری محسوب می‌شود. متاسفانه انجمن باروری و ناباروری ایران هنوز در زمینه انجام تحقیقات وارد عمل نشده است، اما امیدواریم با افزایش تعداد اعضای انجمن بتوانیم فعالیت‌های این عرصه را آغاز کنیم.

انتهای پیام/
کد مطلب: 392506