توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مدیر‌کل فنی و حرفه‌ای استان یزد مطرح کرد
مهارت‌آموزی بیش از ۱۹ هزار کارآموز فنی در یزد
پنجشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۳
مدیر‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان یزد با اشاره به برگزاری بیش از ۳ میلیون نفر ساعت آموزش فنی در یزد، گفت: بیش از‌ ۱۹ هزار کارآموز یزدی آموزش‌های را مهارتی فرا گرفتند.
به گزارش عرش نیوز به نقل از روابط عمومی فنی و حرفه‌ای یزد، حبیب‌الله کارگر اظهار کرد: در شش ماهه نخست امسال، ۱۹ هزار و ۵۳۵ نفر دوره‌های مهارتی را در مراکز آموزشی فنی و حرفه‌ای فرا گرفتند.

وی افزود: از مجموع افراد آموزش دیده ۱۲ هزار و ۷۹۷ نفر در بخش دولتی و ۶ هزار و ۷۳۸ نفر در بخش خصوصی در دوره‌های مهارت آموزی شرکت داشته‌اند.

وی تعداد کارآموزان زن که که در شش ماهه اول سال ۹۳ مهارت کسب کرده‌اند را ۱۰ هزار و ۷۷۰ نفر و کارآموزان مرد را ۸ هزار و ۷۶۵ نفر ذکر کرد.

کارگر خاطرنشان کرد: در این مدت، نزدیک به ۳ میلیون و۳۰۰ نفر – ساعت آموزش در بخش‌های دولتی و خصوصی به کارآموزان یزدی ارائه شده است.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان گفت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در بخش خصوصی ۱ میلیون و ۲۵۲ هزار نفر – ساعت و در بخش دولتی۲میلیون نفر – ساعت بوده است.

کارگر بیشترین آموزش در بخش دولتی را مربوط به کارگاه‌های ثابت شهری با آموزش ۷ هزار و ۵۰۰ نفر به میزان یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر – ساعت دانست.

وی ارائه آموزش‌های مهارتی در بخش خصوصی را توسط ۲۷۴ آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد اعلام کرد و افزود: ‌ها در بخش‌های مختلف خدمات، صنعت و کشاورزی به مهارت آموزان ارائه می‌شود که امسال این آموزش‌ها در قالب یک هزار و ۳ دوره آموزشی برگزار شد.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 327003