توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
مشاور وزیر : 27 درصد کارکنان وزارت نیرو از جامعه ایثارگری می باشند
سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۲۷
مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران گفت: در حال حاضر 27 درصد کارکنان وزارت نیرو از جامعه ایثارگری می باشند.
به گزارش عرش نیوز؛سردار 'ابراهیم راحمی' روز سه شنبه در همایش 'ایثار و مقاومت' در بیرجند افزود: این ایثارگران یادگاران دوران با ارزشی هستند که امنیت، عزت و سربلندی را برای مردم ایران به ارمغان آورده است.

وی گفت: در حالی که در دو قرن گذشته در اکثر جنگ ها بیش از یک میلیون کیلومتر از سرزمین ما از خاک کشور جدا شد، اما در دوران هشت سال دفاع مقدس علیرغم آن که کشورهای استکباری از صدام حمایت می کردند، اما به برکت رهبری امام راحل و ایثار رزمندگان و نثار خون شهدا توانستیم بر کفر پیروز شده و به عزت برسیم.

راحمی افزود: مردم باید بدانند جایگاه امروز جمهوری اسلامی به سختی بدست آمده و در شرایطی که کشورهای اطراف از ناامنی و آشوب در نگرانی هستند ایران اسلامی در آرامش و امنیت کامل است که باید شکرگذار این نعمت الهی باشیم.

وی همچنین گفت: جوانان ما نیز با دوران جنگ احساس نزدیکی می کنند، زیرا در قالب کاروان راهیان نور و برپایی مراسم گرامیداشت شهدا و ایثارگران، اجازه نمی دهند فضای معنوی آن دوران را غبار فراموشی مکدر سازد.

مسوول دبیرخانه امور فرهنگی و دینی وزارت نیرو در خراسان جنوبی نیز گفت: تقویت فرهنگ ایثار و شهادت یکی از برنامه های محوری این دبیرخانه در سطح دستگاه های تابعه وزارت نیرو در استان می باشد.

حجت الاسلام ˈعلی حسینیˈ افزود: بر همین اساس در همایش امروز ساعتی را به ایثارگران وزارت نیرو در استان اختصاص داده ایم تا هم شنوای خاطرات آنان و هم قدمی هر چند کوچک برای سپاس از ایثارگرای های آنان داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در سطح دستگاه های تابع وزارت نیروی خراسان جنوبی 151 نفر ایثارگر وجود دارند، گفت: وجود مقدس 30 خانواده شهید، یکصد رزمنده، 19 نفر جانباز و نیز دو نفر آزاده، حکایت از وجود متخصصان و زحمت کسانی دارد که در آن دوران باشکوه یا در لباس رزمنده و یا در قالب سنگر ساز بی سنگر، به سوی جبهه های حق علیه باطل شتافتند.

در این مراسم از 151 نفر ایثارگر و خانواده شهید تجلیل شد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 337408