توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون حقوقی رئیس جمهور:
آئین نامه اجرای قانون دسترسی آزاد مردم به اطلاعات تصویب شد
شنبه ۶ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۲۳
معاون حقوقی رئیس جمهور از تصویب آئین نامه اجرای قانون دسترسی آزاد مردم به اطلاعات خبر داد.
به گزارش عرش نیوز: الهام امین‌زاده ظهر امروز در حاشیه نشست تخصصی حقوق شهروندی در جمع خبرنگاران در شیراز اظهار داشت: آئین‌نامه اجرای قانون دسترسی آزاد مردم به اطلاعات تصویب شد.

وی با بیان اینکه امور امنیتی در اجرای سند حقوق شهروندی نباید دخالت داشته باشد، افزود: مردم حق دارند به اطلاعات دسترسی آزاد داشته باشند اما نه اطلاعاتی که مربوط به حریم خصوصی افراد است و این دو حوزه در سند حقوق شهروندی به خوبی تفکیک شده است.

معاون حقوقی رئیس جمهور با اشاره به ضرورت لزوم آزادی مردم در راستای دسترسی به اطلاعات، خاطرنشان کرد: این دسترسی آزاد نباید به مردم و جامعه ضرر برساند و در سند حقوق شهروندی هم دسترسی آزاد و هم حریم خصوصی افراد به خوبی در نظر گرفته شده است.

امین‌زاده با بیان اینکه حریم خصوصی در هیچ کجای قانون به صورت شفاف تبیین نشده، تصریح کرد: تنها در آئین‌نامه اجرایی دسترسی آزاد به اطلاعات به این موضوع اشاره شده است.

معاون حقوقی رئیس جمهور با اشاره به آیات قرآنی و روایات بیان شده در دین مبین اسلام، بیان کرد: در آیات و روایات قرآنی حقوق شهروندی و خدشه‌دار شدن برخی قوانین که حقوق مردم را نقض می‌کند مطرح شده و ورود به حریم خصوصی مردم در جامعه به این دلیل طرد شده است.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 347100