توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
احمدی مقدم:
جرایم مشترک امنیتی با همسایگان جنوبی خلیج فارس کاهش یافته است
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۹
فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی گفت: با همکاری و تبادل اطلاعات بین ما با پلیس و نیروهای امنیتی کشورهای جنوبی خلیج فارس، جرایم مشترک امنیتی در این منطقه نسبت به یک دهه گذشته تا 90 درصد کاهش یافته است.
به گزارش عرش نیوز؛سردار سرتیپ اسماعیل احمدی مقدم روز چهارشنبه در آیین صبحگاه نیروی انتظامی استان بوشهر افزود: امروز با روابط دوستانه و همکاری نزدیک امنیتی با کشورهای همسایه در خلیج فارس شاهد اقدامات خوبی برای تامین امنیت دریاها هستیم.

وی همچنین با اشاره به عقد تفاهم نامه های امنیتی با کشورهای حوزه خلیج فارس و مبادله مجرمان، اظهار کرد: سطح همکاری ها برای تامین امنیت دریا بین ایران و کشورهای همسایه جنوبی طی یک دهه اخیر افزایش چشمگیری یافته است.

احمدی مقدم، امنیت را مقدمه و زیرساخت هرگونه فعالیت خواند و گفت: اگر امنیت وجود نداشت، جوامع و کشورها به هیچ دستاورد و پیشرفتی دست نمی یافتند.

وی با اشاره به کلام امیرالمومنین (ع) درخصوص اهمیت و جایگاه امنیت گفت: براساس فرموده مولای متقیان امنیت، عدالت و پیشرفت سه مورد مهم است که مردم همواره به آن نیازمندند.

احمدی مقدم گفت: اگر امنیت وجود نداشته باشد، اجرای عدالت نیز غیرممکن است و امکان هرگونه فعالیت برای رشد و آبادانی نیز میسر نیست.

وی افزود: پلیس در برخورد با عوامل ناامنی که آرامش و امنیت جامعه را هدف گرفته اند، مصمم و قاطع است.

فرمانده نیروی انتظامی همچنین با اشاره به نو شدن تهدیدات اجتماعی، گفت: امروز متجاوزان و مجرمان تنها به افرادی که با سلاح دست به اعمال خشونت و سرقت و جنایت می زنند محدود نمی شود؛ بلکه آنها را که از پشت رایانه به صورت پنهانی مشغول ترویج فساد در جامعه، سرقت و تباهی و کلاهبرداری هستند نیز شامل می شود.

وی امنیت استان بوشهر را مطلوب و قابل قبول خواند و با اشاره به کاهش چشمگیر آمار جرایم در این استان نسبت به یک دهه گذشته، گفت: بوشهر در 10 سال گذشته در جرایم خشن مقام اول تا چهارم کشور را به خود اختصاص داده بود اما با تلاش پلیس و سایر نیروهای امنیتی امروز این استان از امنیت بالا و رضایت بخشی بهره مند است.

فرمانده ناجا گفت: نظم اجتماعی، کنترل سواحل و مراقبت از منافع کشور در حوزه های آبی بین المللی و همچنین حفاظت از مراکز تولید انرژی در این استان مطلوب ارزیابی می شود.

وی، بوشهر را با برخورداری از نزدیک به یکهزار کیلومتر ساحل در کنار خلیج فارس و حضور بیگانگان در این منطقه و همچنین موضوع قاچاق انسان و مواد مخدر و وجود مراکز تولید انرژی استانی مهم و خاص دانست و افزود: این مسایل در کنار ظرفیت های بالای بوشهر در حوزه های تجاری، حمل و نقل و گردشگری مسوولیت پلیس را برای تامین امنیت و آرامش در بوشهر بیشتر کرده است.

وی با اشاره به سفر رییس جمهوری به بوشهر گفت: دولتمردان برای پیگیری مسایل و تسهیل در امور مختلف به این استان سفر کرده اند که این مهم موجب توسعه بیشتر بوشهر خواهد شد و امیدواریم پلیس نیز با تلاش برای حفظ و ارتقای امنیت و نظم در رشد و پیشرفت این استان سهیم باشد.

رییس جمهوری در دوازدهمین سفر استانی به همراه جمعی از اعضای هیات دولت روز سه شنبه برای سفری دو روزه وارد استان بوشهر شد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 355408