توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
ستاد امداد جاده‌ای زمستانه در قزوین تشکیل شد
پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۲۰
معاون استاندار قزوین از تشکیل ستاد امداد رسانی زمستانه و آمادگی کامل تیم‌های راهداری، هلال احمر و سایر نیروهای امدادی قزوین برای امداد رسانی جاده‌ای به مسافران خبر داد.
به گزارش عرش نیوز، منوچهر حبیبی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در قزوین، اظهار کرد: با توجه به کوهستانی و برفگیر بودن استان قزوین، استفاده از ماشین آلات راهداری نو ضروری است و در این زمینه باید اقدام لازم صورت گیرد، چرا که در مواقع بحران بتوانیم امداد رسانی مناسبی انجام دهیم.

معاون استاندار قزوین بیان کرد: استفاده از ماشین آلات راهداری نو در قزوین بیشتر از برخی استانهای دیگر ضروری به نظر می‌رسد چرا که راه‌های استان قزوین بدلیل استقرار در کریدور شمال به جنوب و غرب کشور، وجود ۲۱۷ کیلومتر آزاد راه در حوزه استحفاظی از موقعیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی تردد بیش از ۲۲۰ هزار وسیله نقلیه در روز و وجود ۹۷ گردنه برف گیر در سطح راه‌های اصلی- فرعی و روستایی به طول ۷۶۷ کیلومتر را از دیگر مصادیق مهم این استان برشمرد و گفت: تجهیز و نوسازی ماشین آلات راهداری برای این استان بسیار ضروری است.

معاون عمرانی استاندار خاطرنشان کرد: با وجود ویژگی‌های ذکر شده، متوسط سن ناوگان ماشین آلات نزدیک به ۲۲ سال بوده و حدود ۵۰ دستگاه از آنها به دلیل برخورداری از سن بالای ۲۵ سال بر اساس مصوبه هیئت وزیران باید اسقاط شود.

حبیبی بیان کرد: البته در سفر سال گذشته وزیر راه و شهرسازی که برای بازدید از خطوط ریلی و راههای استان قزوین به این شهر انجام شده بود قول‌های مساعدی در این زمینه داده شده که نیازمند توجه و اجرای آن توسط وزیر راه و است.

وی همچنین از تشکیل ستاد امداد رسانی زمستانه و آمادگی کامل تیم‌های راهداری، هلال احمر و سایر نیروهای امدادی قزوین برای امداد رسانی جاده‌ای به مسافران خبر داد و گفت: تمامی نیروهای امدادی استان برای امداد رسانی به مسافران در هنگام بحران احتمالی زمستانه آماده هستند و تدابیر لازم در این زمینه اندیشیده شده است.

منبع: تسنیم
کد مطلب: 335509