توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
اقتصاد مقاومتی محوری ترین هدف همایش بین المللی سرمایه گذاری است
شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۸
معاون برنامه ریزی استانداری همدان گفت: پرداختن به اقتصاد مقاومتی محور اصلی همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری در استان همدان است که 28 و 29 آبان ماه سالجاری برگزار خواهد شد.
به گزارش عرش نیوز؛'خسرو سامری' روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: در هفت سال اخیر رهبر معظم انقلاب در نامگذاری سال ها بر روی مسئله اقتصاد تاکید داشتند و در پایان سال 92 نیز اقتصاد مقاومتی را یکی از مهمترین مولفه های توسعه کشور ذکر کردند.

وی ادامه داد: باتوجه به اهمیت مسئله اقتصاد و لزوم جذب سرمایه گذار در استان همدان به منظور توسعه همه جانبه این استان، خروج از رکود، ایجاد رشد اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری برنامه ریزی های لازم برای برگزاری این همایش تدوین شده است.

وی بیان کرد: در دولت تدبیر و امید نیز تغییر در اوضاع اقتصادی کشور محوریت بیشتر برنامه ها بوده و با توجه به مشکلات بین المللی و تحریم های ظالمانه علیه کشور اقتصاد مقاومتی سر لوحه فعالیت های اقتصادی قرار گرفته است.

سامری اضافه کرد: هفت بند از 24 بند اصل اقتصاد مقاومتی به طور کامل در این همایش به نمایش گذاشته می شود.*حضور 500 سرمایه گذار داخلی و خارجی در این همایش

معاون برنامه ریزی استانداری همدان همچنین از حضور 500 سرمایه گذار داخلی و خارجی در این همایش دو روزه خبر داد و گفت: تاکنون 31 سرمایه گذار خارجی و سه سفیر برای حضور در این همایش اعلام آمادگی کرده اند.

سامری افزود: بیبشتر سرمایه گذاران داخلی دعوت شده نیز کسانی هستند که سال های گذشته در همدان سرمایه گذاری کرده اند و یا هم اکنون تمایل به سرمایه گذاری در این استان دارند.

وی همچنین از حضور 22 اتاق بازرگانی مشترک با ایران از جمله هند، روسیه و ترکیه در این همایش خبر داد و گفت: اعضای اطاق های بازرگانی اسپارتا، هرات، سلیمانیه، مسکو و اورال و اعضای اتحادیه راه آهن روسیه نیز در این همایش حضور خواهند داشت.

وی تصریح کرد: یک هیات تجاری با حضور وزیر اقلیم کردستان و تعدادی از تجار این منطقه همراه با دو تن از نمایندگان مجلس کردستان عراق نیز از فردا وارد همدان خواهند شد تا در کنار امضای قرارداد تجاری مهمان این همایش باشند.

وی افزود: با توجه به اینکه هم اکنون ایران تنها مرزی است که در کردستان عراق باز است می توان از این فرصت برای افزایش تعاملات تجاری و اقتصادی استفاده کرد.

وی ادامه داد: سرمایه گذاران چندین شرکت بزرگ و برند معتبر کشوری نیز در این همایش حضور خواهند داشت.

وی عنوان کرد: در بعد از ظهر روز 28 آبان ماه چهار نشست تخصصی در بخش گردشگری، کشاورزی و صنایع تبدیلی، صنعت، معدن و تجارت و بخش مسکن و پروژه های عمرانی قابل واگذاری برای سرمایه گذاران برگزار خواهد شد که مدیران دستگاه های اجرایی مربوطه ظرفیت های استان همدان را در این نشست ها معرفی خواهند کرد.

وی ادامه داد: مقامات کشوری مربوط به هر یک از این حوزه ها نیز در این نشست ها برای پاسخگویی به سوالات احتمالی سرمایه گذاران حاضر خواهند شد.* افتتاح پنجره سرمایه گذاری استان همدان همزمان با همایش سرمایه گذاری

وی سنگ اندازی برخی ادارات بر سر راه سرمایه گذاران را از مشکلات این افراد دانست و افزود: برای پیشگیری از وجود چنین مشکلاتی پنجره سرمایه گذاری استان نیز در این همایش افتتاح خواهد شد.

وی ادامه داد: در این واحد چند نفر نماینده و کارشناس از حوزه مختلف که نیازمند سرمایه گذار هستند حضور خواهند داشت و وظیفه پذیرش، راهنمایی و پیگیری فعالیت های سرمایه گذارانی را دارند که در این استان فعالیت خواهند کرد.* 82 طرح نیمه کاره در انتظار همت سرمایه گذاران

سامری عنوان کرد: 82 طرح دارای قابلیت سرمایه گذاری و توجیه اقتصادی در بخش های مسکن، گردشگری، کشاورزی و صنعت و معدن مشخص شده است که اطلاعات آنها در قالب کتابچه و لوح فشرده به زبان فارسی و انگلیسی به تجار و سرمایه گذاران داخلی و خارجی حاضر در این همایش ارایه می شود.

وی ادامه داد: مبالغ مورد نیاز برای همه این طرح ها بین 80 هزار میلیارد تا یک صد هزار میلیارد ریال است.*حضور قطعی وزیر کشور در آیین اختتامیه این همایش

سامری گفت: وزیر اطلاعات، رییس کل بانک مرکزی، معاون وزیر اقتصاد و دارایی، مدیر عامل بانک های کشور و رییس اتاق بازرگانی ایران و تهران و معاونانی از چهار بخش گردشگری، صنعت معدن و تجارت، مسکن و شهرسازی و کشاورزی نیز در آیین افتتاحیه این همایش در همدان حضور داشته و آیین اختتامیه این همایش نیز با حضور وزیر کشور برگزار می شود.

همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری 28 و 29 آبان ماه سالجاری در همدان برگزار خواهد شد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 330306