توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
دوره درساژ سوارکاری با حضور علاقمندان در همدان برگزار شد
شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۵
رییس هیئت سوارکاری همدان از برگزاری دوره درساژ سوارکاری با حضور علاقمندان در همدان خبر داد.
به گزارش عرش نیوز؛سیدوحید برقعی اظهار داشت: در ادامه برگزاری دوره‌ها، برنامه‌ها و مسابقات مختلف در رشته سوارکاری این بار با هماهنگی‌های فدراسیون سوارکاری و هیئت سوارکاری استان یک دوره آشنایی با تمرینات و شرکت در مسابقات در رشته درساژ برگزار شد.
وی در توضیح برگزاری این دوره ابراز داشت: این دوره به منظور آشنایی با تست‌های مقدماتی و نحوه تمرینات و شرکت در مسابقات رشته درساژ در باشگاه سوارکاری ابن سینا با حضور استاد مهدی جمشیدخانی برگزار شد.

رییس هیئت سوارکاری همدان ادامه داد: در این دوره ورود برای تمام علاقمندان از سوی هیئت سوارکاری آزاد اعلام شد و سوارکاران علاقمند به رشته درساژ در باشگاه سوارکاری ابن سینا و مرکز پرورش اسب اکباتان در کلاس‌های عملی به مرور روش اجرای تست مقدماتی زیرنظر استاد جمشیدخانی پرداختند.
وی با بیان اینکه علاقمندان در یک دوره کلاس فشرده تئوری با بخشی از روش‌های داوری و شرایط فنی و نقطه نظرات در رشته درساژ آشنا شدند، خاطرنشان کرد: ادامه برگزاری دوره‌های آموزشی درساژ در هفته‌های آینده و مسابقات درساژ در سه ماه چهارم سال جاری در سالن‌های سرپوشیده باشگاه سوارکاری ابن سینا و مرکز پرورش اسب اکباتان از سوی هیئت سوارکاری استان برنامه‌ریزی و اجرایی خواهد شد. 

 وی با بیان اینکه امسال سال پرباری را برای سوارکاری استان داشتیم، افزود: شاخص‌ترین این برنامه‌ها برگزاری سمینار بازشناسی علمی و ظرفیت‌ اسب نژاد کرد در همدان بود که این سمینار تخصصی برای نخستین بار در کشور برگزار شد.

لازم به ذکر است که چندی پیش سیدوحید برقعی با حکمی از سوی وزیر ورزش‌ و‌ جوانان به عنوان عضو هیئت رییسه در فدراسیون سوارکاری منتصب و در حکمی جداگانه نیز به عنوان خبره ورزشی سوارکاری کشور در سال 93 معرفی شده است.

منبع:فارس
کد مطلب: 350106