توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
عرضه متمرکز صنایع دستی در میدان نقش‌جهان باید به سرعت اجرایی شود
شنبه ۱۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۰
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: عرضه صنایع دستی در میدان نقش جهان نیازمند یک عزم جدی بوده تا تصمیمی به صورت کلان در استان اتخاذ شود و همگی ملزم به اجرای آن باشند.

به گزارش عرش نیوز؛فریدون اللهیاری پیرامون عرضه صنایع دستی در میدان نقش جهان اصفهان اظهار داشت: ما با جدیت به‌دنبال این هستیم که میدان نقش جهان اصفهان کاربری با عنوان مرکز عرضه صنایع دستی داشته باشد و این هفته در کارگروه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به ریاست استاندار اصفهان تشکیل شد، در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: پیش‌بینی‌های اعتباری برای این اقدام صورت گرفته، البته نیاز به اعتبار چندانی ندارد و این بحث یک عزم جدی است که تصمیمی در کلان استان اتخاذ شود و همگی ملزم به اجرای آن باشند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان خاطرنشان کرد: دستگاه‌هایی همچون سازمان صنعت، اتاق اصناف و صاحبان موقوفات در میدان نقش جهان و کسانی که در میدان کسب و کار راه می‌اندازند، باید مکلف به حفظ ضوابط در حوزه صنایع دستی باشند.

وی تصریح کرد: این گام میراث‌فرهنگی به نوعی حمایت از هنرمندان صنایع دستی است که امیدواریم در اسرع وقت این حرکت صورت بپذیرد تا شاهد رفع مشکل عرضه صنایع دستی در میدان نقش جهان یک‌بار برای همیشه رفع شود.


منبع:تسنیم

 

کد مطلب: 350007