توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
دستور صریح وزیر صنعت برای تامین زغال سنگ منطقه راور
شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۴
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از دستور صریح وزیر صنعت، معدن و تجارت برای تامین زغا ل سنگ در شهرستان راور خبر داد.
به گزارش عرش نیوز؛محمد مهدی زاهدی گفت: این دستور در پی ملاقات وی و استاندار کرمان با وزیر و معاون وزیر صنعت، معدن، تجارت در دو هفته گذشته صادر شد.

وی افزود: وزیر صنعت، معدن و تجارت به معاون خود دستور داد در آگهی مزایده ای که در این راستا و به منظور بهره برداری از معادن همکار و خمرود صادر می شود از برنده مزایده تعهد گرفته شود حداقل 40 درصد زغال این معادن برای استفاده در همان منطقه اختصاص یابد.

وی ابراز امیدواری کرد: با اجرای این دستور صریح نعمت زاده، مشکل تامین زغال سنگ در شهرستان راور برای رفع نیاز کارخانجات منطقه برطرف شود.

زاهدی با بیان اینکه در این نشست در زمینه احداث کارخانه نورد فولاد در شهرستان راور نیز به توافق رسیدیم، گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت قول داد موضوع فاینانس این کارخانه را حل خواهد کرد.

معدن همکار در فاصله 185 کیلومتری شمال غرب کرمان به مساحت تقریبی 4.5 کیلومتر مربع بوده و اکتشاف آن از سال 1350 تا 1356 انجام شده و سال 1363 نیز به بهره برداری رسیده است.

ذخیره زمین شناسی معدن همکار نزدیک به 31 میلیون و 600 هزار تن زغال کک شو برآورد می شود.

معدن خمرود نیز یکی از معادن گسترده است و 56 میلیون تن ذخیره زغال سنگ دارد.

این معدن دارای شش کیلومتر طول و 2 کیلومتر عرض است و هم اکنون 50 نیرو در این معدن مشغول به کار هستند.

مهدی کرباسیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر آبان ماه خود به استان کرمان از تعیین تکلیف معدن خمرود شهرستان راور طی یک ماه آینده خبر داد.

وی گفت: تاکنون چندین جلسه برای بررسی مشکلات معدن خمرود راور در وزارتخانه تشکیل شده است.

وی با اشاره به اینکه طی این جلسات برای واگذاری معدن تصمیم گرفته شد، افزود: آگهی مربوط به واگذاری معدن خمرود راور منتشر شده است.

شمال استان کرمان شامل شهرستان های زرند، کوهبنان و راور از قطب های اصلی تولید زغالسنگ ایران به شمار می رود و مواد مورد نیاز صنایع مادر کشور را تامین می کند.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 330009