توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون شهردار اصفهان:
تذکر به شهرداری اصفهان از سوی شورا در جلسه علنی خلاف قانون است
يکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۱۸
معاون برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات شهردار اصفهان گفت:با برداشت ما از قوانین، تذکر به شهرداری در جلسه علنی خلاف قانون بوده و باید تذکرات به صورت مکتوب به شهردار ارسال شود.
به گزارش عرش نیوز؛ابوالقاسم گلستان‌نژاد در جلسه علنی شورای شهر اصفهان با بیان اینکه نمایندگان شورا نمایندگان مردم بوده و نماینده نهاد و سازمان خاصی نیستند، اظهار داشت: ما هم معتقدیم که این مجموعه شورای شهر بوده و شورای شهرداری نیست و تذکر نیز از جمله حقوق قانونی شورا بوده و رهنمودهای رهبری پیرامون فساد مربوط به دیروز و امروز نبوده و حالتی عتاب‌گونه نسبت به مسئولان داشته و همه باید به عنوان مبادی وحدت به آن نگاه کنند.

وی افزود: اگر مبارزه به فساد نوعی امر به معروف است، این امر به معروف شرایط خاص داشته و نباید خود امر به معروف خلاف شرع بوده و باید با این شیوه از امر به معروف مبارزه شود و نباید به عنوان مثال هر شخصی بلندگو دست گرفته و و اعلام فاسد بودن جایی را داشته باشد و بحث ما پیرامون شیوه تذکر است نه اصل تذکر.

معاون برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات شهردار اصفهان با بیان اینکه ما از تذکر ابایی نداشته و شما باید تذکر دهید، تصریح کرد: ماده 73 تذکر را به خوبی توضیح داده اما آیا در این تذکر رعایت موارد قانونی شده یا خیر.

وی ادامه داد: با برداشت ما از قوانین، تذکر به شهرداری در جلسه علنی خلاف قانون بوده و باید تذکرات به صورت مکتوب به شهردار ارسال شود و این در حالی است که سخنگوی شورا تذکر خود را یک مرتبه در صحن علنی و بار دیگر در جلسه با خبرنگاران مجددا آن را مطرح کرده که این خلاف قانون است.

گلستان‌نژاد با بیان اینکه مشکل ما با علنی‌کردن تذکر در صحن شورا و مطرح‌شدن موضوع با خبرنگارن است، خاطرنشان کرد: ظاهرا برداشت شورای شهر از قانون به گونه دیگری است.

وی با تاکید بر اینکه تذکر نظر تمام اعضای شورا نبوده ولو اینکه به امضای 9 نفر از اعضا رسیده باشد، گفت: در مصاحبه‌ای گفته شده که این تذکر نظر تمام اعضای شورا بوده و زمانی که در این مورد از این شخص سئوال شده اعلام کرده که چنین حرفی نبوده و این شیطنت خبرنگار بوده، اگر شیطنت خبرنگار بوده پس چرا پاسخی به آن داده نشده و این موضوع اعلام نشده است.

معاون برنامه‌ریزی، پژوهش و فناوری اطلاعات شهردار اصفهان اظهار داشت: اکنون مسائلی نظیر لشکرکشی رسانه‌ای و مظلوم‌نمایی مطرح شده که اینها اتهاماتی است که باید پاسخ داده شود و گفته شده که تذکر به امضای 9 نفر رسیده و فشارها روی یک نفر بوده در حالی که تمام بحث ما روی مصاحبه آن یک نفر بوده است. گفته شده که در مناطق فساد وجود دارد، آیا شهردار منطقه به عنوان مدیر آن منطقه اجازه پاسخگویی ندارد.

وی با بیان اینکه اتهامات به شهرداری حقوقی و قابل پیگیری است، تصریح کرد: بیایید قانون را مبنای وحدت قرار دهیم، این نوع برخوردها صحیح نبوده و قابل پیگیری است.

پس از سخنان معاون شهرداری اصفهان، رضا امینی، رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه رعایت قانون بر همه واجب بوده و تفسیر قانون بر عهده واضع آن است، گفت: همان‌گونه که در سطح گسترده به رئیس و اعضای شورا توهین شده، باید منتظر چنین پاسخ‌هایی نیز بود.

وی بیان کرد: گفته شده کسانی که اصلا معلوم نیست از کجا پیدا شدند و افراد مریض‌الحال که به دنبال اهداف سیاسی هستند و سخنان دیگری که شاید گفتن آنها در این جلسه درست نبوده و قانون همه چیز را مشخص می‌کند.

امینی با بیان اینکه گاهی برداشت‌ها سلیقه‌ای می‌شود و باید برای همگرایی تلاش کرد، ادامه داد: تشکر از زحمات کارکنان شهرداری به دلیل تلطیف فضا نبوده و این تشکر از ابتدا در تذکر آمده اما تشکر رسانه‌ای نشد و اگر شورا تذکر می‌دهد رسانه‌ها در انتشار یا عدم انتشار آن مخیر هستند. فضای حاکم بر شهرداری مخوف شده و با شورا مدل دیگری رفتار می‌شود و اگر کسی از شهرداری به یکی از اعضای شورا سلام کند حسابش با کرام‌الکاتبین است.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 350601