توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام جمعه اهل سنت بیرجند:
سیره عملی پیامبر بهترین الگوی تقویت وحدت است
يکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۱
امام جمعه اهل سنت بیرجند با اشاره به اینکه تنها راه موفقیت جامعه اسلامی وحدت و همدلی است، گفت: سیره عملی پیامبر اکرم(ص) بهترین الگوی تقویت وحدت اسلامی است.
به گزارش عرش نیوز؛غلام‌حیدر مولوی فاروقی شامگاه شنبه در مراسم هفته وحدت در مسجد النبی (ص) بیرجند که با حضور نماینده مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و علما، بزرگان اهل شیعه و تسنن برگزارشد، اظهار داشت: تنها راه موفقیت جامعه اسلامی وحدت، اتحاد و همدلی است.

وی افزود: اگر امروز در جامعه راه و سیره پیامبر (ص) را دنبال کنیم و سرچشمه زندگی خود قرار دهیم، دشمن هیچگاه نمی‌تواند بر ما و کشورمان تسلط پیدا کند.

امام جمعه اهل سنت بیرجند گفت: هدف از وحدت تنها این نیست که کنفرانس وحدت بگیریم بلکه باید زمینه‌های وحدت عملیاتی شود و خداوند از انسان‌های تفرقه‌انداز در قرآن با نام مشرک یاد می‌کند.

مولوی فاروقی افزود: رحمت خداوند با گروه مسلمانان است و اگر کسی در بین مسلمانان به دنبال ایجاد تفرقه بود باید در ابتدا وی را نصیحت کرد و اگر تغییر نکرد از وی دوری کرد.

وی اظهار داشت: تفرقه موضوعی ساده نیست و اگر امروز در جهان اسلام که جمعیتی بالغ بر یک‌میلیارد و 500 میلیون نفر هستند، با یکدیگر متحد بودند، مشکلات به وجد نمی‌آمد.

امام جمعه اهل سنت بیرجند گفت: استکبار جهانی امروز به وسیله تفرقه در بین مسلمانان به دنبال نابودی اسلام و بر هم انداختن مسلمانان است و بر هیچ کس رحم نمی‌کند و با نام اسلام مسلمانان را می‌کشد و گروه‌های تکفیری که خود را منتسب به اسلام می‌دانند، به بدترین وضع ممکن مسلمانان را در کوچه و خیابان می‌کشند.

مساوات یکی از راهکارهای عملی وحدت است

مولوی فاروقی افزود: باید گام‌های عملی در راستای وحدت در جامعه برداریم و در این راه به سیره پیامبر اقتدا کنیم و یکی از راهکارهای عملی وحدت مساوات است.

وی تصریح کرد:  از راهکارهای مهم برای ایجاد وحدت و استحکام در جامعه مسلمانان برقراری تعاون، محبت در بین مسلمانان و کم کردن بغض، حسد و کینه در قلب‌ها است و بالاترین درجه محبت ایثار است.

امام جمعه اهل سنت بیرجند گفت: برای اینکه بتوانیم دست استعمارگران را از غارت کوتاه کنیم باید مسلمانان به وحدت برسند تا در این صورت تلاش‌های استکبار بی‌نتیجه شود.

مولوی فاروقی افزود: اگر مسلمانان منسجم شوند، هیچگاه دشمن نمی‌تواند در کشورهای اسلامی تفرقه ایجاد کند و امروز گروه‌های تروریستی نمی‌خواهند که در کشورهای اسلامی آرامش و وحدت باشد.

وی گفت: در این راستا ما باید آگاه باشیم و از نقشه‌های شوم دشمن با خبر شویم به امید روزی که بتوانیم تمامی مسلمانان با یکدیگر نماز را در قدس اقامه کنیم.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 350700