توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فرماندار قزوین:
پدافند غیرعامل در ساخت و سازهای شهری قزوین اجرا شود
چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۸
فرماندار قزوین گفت: در راستای تسهیل در امداد رسانی به شهروندان در هنگام حوادث طبیعی و کاهش تلفات ضرورت دارد تا پدافند غیر عامل در ساخت و سازهای شهری لحاظ شود.
به گزارش عرش نیوز؛سید علی موسوی در مراسم تجلیل از امدادگران و نجاتگران قزوین که صبح امروز برگزار شد، اظهار کرد: کشور ما یکی از پهنه‌های مهم و قرار گرفته بر روی گسل و کمربند زلزله واقع شده است و مناطق پرخطر زیادی دارد که در این زمینه باید تدابیر لازم برای جلوگیری از تلفات انسانی اندیشیده شود.

وی افزود: در این راستا باید با استفاده از فناوری‌های نوین و به روزرسانی امکانانت به ویژه رعایت پدافند غیر عامل و مقررات ملی ساختمان در سازه‌های شهری و نیز مستحکم سازی بناهای مسکونی به ویژه مکان‌های عمومی از تلفات انسانی تا حد زیادی جلوگیری کنیم.

فرماندار قزوین با تاکید بر لزوم بهره گیری از تجربیات و آموزش نیروی انسانی برای امدادرسانی در مواقع لازم تصریح کرد: تجربه وقوع زلزله‌های شدید در مناطق آوج و آبگرم، الموت، بوئین زهرا و رودبار در سال‌های گذشته در استان قزوین نشان می‌دهد امدادگران استان برای مقابله با حوادث و بلایای طبیعی همواره  باید از آمادگی کامل برخوردار باشند.

وی با تاکید بر حفظ آمادگی و توانمندسازی امدادگران در شرایط عادی خاطرنشان کرد: آموزش در زمینه اقدامات اضطراری مانند شناسایی منطقه، آواربرداری و درمان افراد آسیب دیده و دادن مشاوره در راستای رفع مشکلات روانی و تالمات روحی از جمله مواردی است که امدادگران در این زمینه‌ها باید آموزش تخصصی ببینند.

موسوی ضمن قدردانی از عملیات امدادی اخیر نیروهای هلال احمر در مناطق الموت و طارم سفلی گفت: در پی بارش برف اخیر امدادگران جمعیت هلال احمر در عملیات امدادرسانی، چوپانان و دام‌هایی که در مناطق صعب العبور الموت غافلگیر شده و در محاصره برف و سرما بودند را نجات دادند که این عملیات سه روزه با فداکاری و ایثارگری امدادگران به صورت موفقیت آمیزی به پایان رسید که جای قدردانی دارد.

حمید ره انجام مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هم از آمادگی کامل امدادگران استان خبر داد و گفت : با توجه به قرار گرفتن استان قزوین در کریدور ارتباطی استانهای جنوب و مرکز کشور به شمال و شمالغرب، توسعه پایگاه‌های امدادی و آموزش دائمی و مستمر از جمله برنامه‌های امدادی اولویت دار در استان قزوین است.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 337878