توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون وزیر جهاد کشاورزی در کرج:
بسترهای لازم برای تنظیم برنامه ششم توسعه کشاورزی فراهم شود
سه شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۱۶
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی جهاد کشاورزی با بیان اینکه استان البرز جایگاه و ظرفیت مناسبی برای اجرایی شدن برنامه توسعه کشاورزی دارد ،گفت: بسترهای لازم برای تنظیم برنامه ششم توسعه کشاورزی فراهم شود.
به گزارش عرش نیوز؛محمدعلی جوادی در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان جهادکشاورزی البرز که پیش از ظهر امروز در محل موسسات تحقیقات علوم دامی برگزار شد، با اشاره به اینکه باید برای رفع بسیاری از مشکلات؛ کمبود‌ها و نواقص مختلف در ابعاد گوناگون را مورد بررسی قرار داد، اظهار داشت: باید به پتانسیل و ظرفیت‌های موجود در کشور نیز توجه ویژه داشت. 

وی با بیان اینکه امید است دولت تدبیر و امید در آینده‌ای نه چندان دور تمامی مشکلات در بخش‌های مختلف را برطرف کند، افزود: خوشبختانه در کمتر از 2 سال بخش وسیعی از مشکلات و معضلات کشوری برطرف شده است.

معاون وزیر جهادکشاورزی با تاکید هیچگاه ناآرامی بخش داخلی را در سال‌های گذشته فراموش نمی‌کنیم، خاطرنشان کرد: بعد از انتخابات، کشور به آرامشی دست یافت که در سایه این آرامش باید به فکر توسعه اقتصادی، پیشرفت، صلح و پایداری باشیم.

جوادی با بیان اینکه در گذشته با برخی از کشورها به نوعی درگیر بودیم، گفت: امروز کشور جمهوری اسلامی ایران با ثبات و اقتدار هر چه بیشتر در منطقه و مجامع بین‌المللی حضور دارد.

وی با اشاره به اینکه امید است با به نتیجه رسیدن مذاکرات و حفظ اقتدار ملت، تحریم‌های اعمال شده از کشور برداشته شود، تصریح کرد: با رفع تحریم‌های ظالمانه خیل عظیم سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در کشور آغاز به کار می‌کنند.

جوادی با اشاره به اینکه بر اساس سند اقتصاد مقاومتی دولت تدبیر و امید سعی در توسعه تولید دارد، اظهار داشت: شاه‌بیت استقلال و خودکفایی داخلی توجه و توسعه بخش کشاورزی است.

معاون وزیر جهادکشاورزی با تاکید بر اینکه افزایش تولید در کشور سبب بهبود اوضاع اقتصادی و در نتیجه حفظ اقتدار و عزت مردم می‌شود، بیان کرد: در دوره جدید ظرفیت‌های ویژه‌ای به وزارت جهاد کشاورزی بازگشته است.

وی با بیان اینکه قانون تمرکز تصویب شده است، تصریح کرد: در این قانون سیستم‌های تابع جهادکشاورزی تحت مدیریت واحد وزارت جهادکشاورزی قرار می‌گیرند.

معاون وزیر جهادکشاورزی اظهار داشت: قانون استخدام مهندسین ناظر سبب شد جوانانی در این بخش در وزارت جهادکشاورزی حضور پیدا کنند و مشغول به کار شوند.

وی با اشاره به اینکه در کشورهای منطقه از جمله جمهوری اسلامی مباحث خشکسالی، آب و محیط زیست باید به طور جدی مورد بررسی قرار گیرد، خاطرنشان کرد: باید سیاست بخش کشاورزی ساماندهی شود.

جوادی با تاکید بر اینکه در بخش سیستم آبیاری تحت‌فشار بودجه‌ای در حدود هزار و 250 میلیارد تومان هزینه شده است، گفت: در 10 سال آینده با ادامه این رود شاهد کاهش چشمگیر مصرف آب در بخش کشاورزی هستیم.

وی با تاکید بر اینکه مشکل آب شرب و صنعتی در کشور با اعمال این دسته از صرفه‌جویی‌ها برطرف می‌شود، گفت:باید به توسعه کشت‌های متراکم و گلخانه‌ای نگاه ویژه‌ای داشت.

معاون وزیر کشور با اشاره به اینکه باید با ارائه تسهیلات کم سود بحث توسعه کشت گلخانه‌ای در کشور را بهبود بخشید، بیان کرد: این امر باید همزمان با استاندارد‌های بین‌المللی و کیفیت‌های روز همراه باشد.

وی با بیان اینکه ایران جز 10 کشور نخست در بخش تولیدات کشاورزی است، تصریح کرد: بسترهای لازم برای تهیه و تنظیم برنامه ششم توسعه کشاورزی و منابع طبیعی فراهم شود.

جوادی با بیان اینکه استان البرز جایگاه و ظرفیت مناسبی برای اجرایی شدن این برنامه دارد، اظهار داشت: وجود موسسه تحقیقاتی کشاورزی در البرز سبب می‌شود نوک توسعه پیکان بخش کشاورزی در این استان قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه بالا بردن سطح کشاورزی نقش بسزایی در اقتصاد مقاومتی و ملی دارد، خاطرنشان کرد: ثبات مدیریت در استان البرز سبب بهبود و توسعه بخش کشاورزی می‌شود.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 357579