توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
دولت در معرفی وزیر علوم از دیدگاه خود عقب‌نشینی نمی‌کند
دوشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۰
نماینده مردم کرج در مجلس با اشاره به اینکه رئیس جمهور و دولت تصمیم گرفته‌اند از دیدگاه‌ خود عقب‌نشینی نکنند، گفت: وزیران پیشنهادی وزرات علوم تا کنون شرایط لازم را در مجموعه مجلس شورای اسلامی بدست نیاورده‌اند.

به گزارش عرش نیوز؛محمدجواد کولیوند اظهار کرد: بعد از استیضاح فرجی‌دانا وزیر علوم سابق، بر اساس صحبت و رایزنی‌های انجام شده با رئیس جمهور بنا شد خطوط قرمزی که مقام معظم رهبری در رابطه با دولت مبنی بر استفاده نکردن از عناصر فتنه 88 در بدنه دولت و کشور توصیه کرده‌اند، رعایت شود.

وی با اشاره به اینکه رئیس جمهور و دولت تصمیم گرفته‌اند که از دیدگاه‌ خود عقب‌نشینی نکنند، افزود: وزیران پیشنهادی وزرات علوم تا کنون شرایط لازم را در مجموعه مجلس شورای اسلامی بدست نیاورده‌اند.

نماینده مردم کرج، اشتهارد و آسارا با بیان اینکه  فخرالدین‌ احمدی‌دانش‌آشتیانی در ردیف فکری  آن مسیر است، تصریح کرد: ممکن است دانش‌آشتیانی نسبت به سایر افراد فراز و فرود‌هایی داشته باشد.

کولیوند با تاکید بر اینکه باید نهاد ریاست‌جمهوری به عنوان مبدا، کار خود را درباره معرفی وزیر پیشنهادی به نحو احسن انجام دهد تا از مجلس رای اعتماد بگیرد، خاطرنشان کرد: عدم همکاری دولت مبنی بر انتخاب فردی که مورد قبول دولت و مجلس شورای اسلامی باشد جایز نیست.

وی با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی وارد دستور احکام ثابت بودجه شده است، گفت: نخستین جلسه درباره این موضوع  چهارشنبه 21 آبان‌ماه برگزار شد.

نماینده مردم کرج، اشتهارد و آسارا خاطرنشان کرد: درصدد هستیم احکام بودجه به صورت ثابت پیگیری و مصوب شود تا دیگر در هر دوره پیگیر این موارد در لایحه بودجه نباشیم  چرا که تحقق این امر می‌تواند سرمایه‌گذاران را امیدوار کند.

کولیوند در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به بازدید انجام شده از کهریزک کرج اظهار کرد: دراین بازدید جلسه‌ای با هیئت مدیره کهریزک کرج درباره بررسی مشکلات زمین ساختمان این مجموعه برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه ساختمان کهریزک کرج سال 83 از شورای شهر و شهرداری کرج تغییر کاربری گرفته است، بیان کرد: با توجه به اینکه اینگونه اماکن باید در خارج از فضای شهر احداث شود اما متاسفانه به دلیل اینکه این ساختمان در حریم زمین‌های کشاورزی است سبب شده که جهاد کشاورزی از این بخش شکایت کند.

نماینده مردم کرج در مجلس گفت: در تلاشیم از طریق استانداری، سیستم قضایی و ارجاع این مسئله به کمیسیون ماده 5 و تغییر کاربری ظرف مدت زمان کوتاهی این مشکل برطرف شود.

وی با بیان اینکه با حضور در ستاد دیه استان البرز به بررسی مشکلات بیمه، آتش سوزی، مهریه و نفقه زندانیان غیر بزهکار پرداختیم، اظهارکرد: 60 زندانی از ابتدای سال تا به امروز توسط ستاد دیه البرز آزاد شده است که این آمار تا یک ماه آینده به مرز 100 زندانی می‌رسد.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 331072